Кам’янський район отримав нові шкільні автобуси

Кам’янський район отримав нові шкільні автобуси

Цьогоріч школи Дніпропетровщини отримають 26 нових автобусів. Ключі від перших 13 вже вручили керівникам навчальних закладів області. Безпечний та комфортний транспорт вирушив до Дніпровського, Камянського, Криворізького та Нікопольського районів. Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Орлов.

«Шкільний автопарк Дніпропетровщини – найбільший в Україні. До навчальних закладів дітей підвозять майже півтисячі автобусів. Щороку оновлюємо застарілі машини. У 2021-му придбали 26 сучасних машин. Сьогодні вручили ключі від перших 13-ти»,  сказав перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Орлов. 

Нові автобуси закупили державним та місцевим коштом, додав він.

Поступово замінюємо застарілі автобуси на нові. Хочемо, щоб діти та вчителі їздили до шкіл з комфортом»,  зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. 

Перша партія автобусів – для шкіл Могильова, Обухівки, Башмачки, Царичанки, П’ятихаток, Саксагані, Мар’є-Дмитрівки, Мар’янського, Новопілля, Софіївки, Широкого, Доброї Надії.

«Підвозимо до школи майже 200 дітей з 4 сіл. Вони знаходяться на значній відстані одне від одного, тож робимо два рейси. Для учнів це не зручно,  поділилась директорка Софіївської опорної школи Римма Тиркба. – Із новим автобусом вирішимо проблему. І зможемо підвозити більше дітей».

Автобуси – на 30 місць. Кожне сидіння – з паском безпеки. Усе – за стандартом для перевезень школярів.

«Раніше у нас було 3 автобуси та «газель». Тепер малу автівку передамо до інклюзивно-ресурсного центру. А майже 400 школярів та вчителів будуть підвозити 4 сучасні та комфортні буси», – розповіла директорка Царичанської опорної школи Таїсія Рашевська. 

Вартість одного автобусу – понад 1,6 млн грн.

«Вже 20 років працюю водієм шкільних автобусів. Ці – набагато кращі за ті, на яких раніше возив дітей. Сидіння зручніші, більше місця у салоні. Школярам буде комфортніше», – сказав водій Юрій Зінченко.

Загалом на Дніпропетровщині автобуси підвозять до шкіл понад 20,6 тис дітей.