Кам’янська міська рада розпочинає співпрацю з Радою Європи, запроваджуючи пілотний проект “Бюджет участі. Діти”

Кам’янська міська рада розпочинає співпрацю з Радою Європи, запроваджуючи пілотний проект “Бюджет участі. Діти”

На останній сесії міська рада прийняла рішення про запровадження пілотного проекту “Бюджет участі. ДІТИ” (шкільний громадський бюджет).

Під час розробки Положення про пілотний проект було використано інструментарій Ради Європи щодо впровадження шкільного громадського бюджету для розвитку громад. У подальшому співпраця відбуватиметься у межах проекту Ради Європи “Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень” та полягатиме у тісній взаємодії під час безпосереднього запровадження цього інструменту у місті. Про перші успішні кроки Кам’янського було відзначено у публікації на сторінці організації у Facebook.

“Бюджет участі. ДІТИ” є інновацією, яка залучає дітей до використання інструментів громадської участі, дає можливість впливати на вирішення питань, які їх стосуються, а також виступає “тренажером” з написання проектних пропозицій. Відмінністю “Бюджет участі. ДІТИ” від основного процесу бюджету участі є те, що учні знаходяться у центрі процесу: пишуть шкільні проєкти та голосують за них. У кожній школі, яка бере участь у пілотному проєкті, проходить окремий конкурс, направлений виключно на її учнів.

Участь у пілотному проекті візьмуть 3 школи (по 1-й у кожному з районів міста). У разі успішності,  інструмент партисипації “Бюджет участі. ДІТИ” буде поширений серед усіх шкіл Кам’янського у 2022 році.