Тиждень безпеки руху почався в Кам’янському

Тиждень безпеки руху почався в Кам’янському

17-23 травня у світі проходить 6-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху ООН. Гасло тижня: обмеження швидкості руху.

Автор: Валентин Фіголь.

Щороку на дорогах нашого міста реєструється біля сотні транспортних аварій, в яких отримують травми приблизно стільки ж людей. Восьмеро мешканців Кам’янського загинули в ДТП в 2020 році, 94 особи були травмовані. Ще двоє людей загинули на дорогах міста в 2021 році.

Однією з головних причин транспортних аварій є порушення режиму швидкості руху. Тому в цьому році Тиждень безпеки дорожнього руху присвячений темі перевищення швидкості (Managing Speeding). ООН закликає до обмеження швидкості до 30 км/год в містах, бо учасниками дорожнього руху є не лише автомобілі, а й пішоходи, велосипедисти та діти.

Поліція Кам’янського проводить профілактичні заходи до Тижня безпеки, повідомила Олена Тімченко, прес-офіцер Кам’янського райуправління поліції. В тому числі, і роз’яснювальну та просвітницьку роботу з учасниками дорожнього руху – дорослими та дітьми.

Тиждень безпеки руху почався в Кам’янському - ФОТО

Щогодини на дорогах світу гине 9 дітей, нагадала Юлія Дон, інструктор з санітарної освіти КЗОЗ «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту». У тридцяти випадках зі ста їхня загибель пов’язана з їх власною неправильною поведінкою на дорозі, а не з помилкою водія.

 «Головною причиною є бездоглядність дітей. Дорослі повинні не лише бути разом з дітьми, а й пояснювати їм правила поведінки, – зауважила Ю. Дон. – Вчити правила вуличного руху діти повинні з дошкільного віку. На вулиці під час переходу через дорогу, батьки повинні не лише навчати дітей, а й самі дотримуватись правил дорожнього руху. Якщо діти бачать як дорослі порушують правила, то легковажно ставляться до рекомендацій».

Безпека руху – це і безпечна дорожня інфраструктура, наголошують поліцейські. З метою зниження аварійності на автошляхах міста, повідомляє поліція, в Кам’янському обстежено 510 км вулиць. За результатами обстеження було  вручено 28 приписів на усунення недоліків.

«В подальшому спільно із зацікавленими службами та відомствами міськвиконкому  необхідно забезпечити контроль за відповідністю чинним нормам і стандартам проїжджої частини вулично-дорожньої мережі, технічних засобів регулювання дорожнього руху, нормативної видимості, освітлення й інших параметрів, що впливають на безпеку дорожнього руху», – наголошує керівництво Кам’янського райуправління поліції.