За які порушення ПДР депутати планують позбавляти прав українських водіїв

За які порушення ПДР депутати планують позбавляти прав українських водіїв

22 листопада комітет Верховної Ради підтримав чотири законопроекта, які передбачають посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Мова йде про законопроект № 6240 про внесення змін в Кримінальний кодекс України про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей. Зокрема, документ передбачає посилення покарання за порушення ПДР, яке спричинило загибель потерпілого – до 5-8 років позбавлення волі (на сьогоднішній день – від 3-х до 8-ми років). Якщо загинуло декілька людей, то винуватцю загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі та довічна заборона керувати транспортними засобами.

Що стосується порушення правил у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, то у випадку смерті одного з потерпілих, винуватцю буде загрожувати від 8 до 12 років позбавлення волі. У випадку загибелі декількох людей передбачено покарання – позбавлення волі від 12 до 15 років з довічною забороною керувати транспортними засобами.

Одночасно законопроекти № 6240-1 та 6240-2 є альтернативними. А законопроект № 6278 пропонує визначити, що позбавлення прав, як додаткове покарання може призначатися судом на загальний строк до 20 років.

Крім того, документ пропонує передбачити кримінальну відповідальність для тих, хто допустив до керування транспортним засобом людину без прав, або яка знаходиться у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, якщо це призвело до спричинення потерпілому травм середньої або важкої ступені  тяжкості або настання смерті. На даний момент така відповідальність відсутня для водіїв (власників), які передали свій транспортний засіб для керування вищевказаним особам.

Всі 4-ри законопроекти пройшли реєстрацію в парламенті в листопаді цього року та будуть  включені в порядок денний 6-ї сесії.