Підліток з Кам’янського переміг у Всеукраїнському конкурсі МАНУ

Підліток з Кам’янського переміг у Всеукраїнському конкурсі МАНУ

Микита Андрушко, ліцеїст з Кам’янського, став абсолютним чемпіоном Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових проектів Малої Академії Наук України.

Автор: Валентин Фіголь.

 

Про підлітка, який вирішує дорослі наукові завдання, «Пильний погляд» писав у березні 2021 року. Тільки за 2020 рік 11-класник Микита Андрушко був переможцем та призером в міських навчальних олімпіадах та обласних науково-технічних конкурсах, переміг в міському етапі проекту Малої Академії наук «Мультимедійні системи та технології», посів 2 місце на Всеукраїнському конкурсі «Майбутнє України».

Підліток з Кам’янського переміг у Всеукраїнському конкурсі МАНУ - ФОТО

Науковий проект, з яким підліток з Кам’янського 17 травня здобув перше місце у національному конкурсі, називається «Відновлення набору чисел за лінійними комбінаціями його елементів».

Микита Андрушко, вихованець технічного ліцею імені А. Лігуна,  переміг в конкурсі, набравши максимум балів зі 100 можливих. Його колега Захар Писаревський посів друге місце.

Тему роботи Микита обрав разом з науковим керівником Євгенією Дерець, кандидатом фізико-математичних наук.

«Взагалі це був складний шлях, іноді доводилося займатися навіть з лікарні», – розповів про підготовку до конкурсу Микита.

Для нього участь в конкурсі почалася з переглянутих відеолекційї і статті з журналу “Квант” 1985 року. В них йшлося про рівномірні розташування двох кольорів на колі.

«Математики люблять узагальнювати рішення задач, тому ми також зацікавились питанням “а що ж буде, якщо кольорів в нас не два, а, наприклад, три чи більше?”.. – згадує підліток-науковець. – Саме цьому і було присвячено нашу наукову роботу. З’ясувалося, що вже у випадку трьох кольорів рівномірне розташування існує не завжди, тому в нашій роботі було доведено теорему, яка описує усі можливі випадки рівномірних розташувань трьох кольорів».

Подібну задачу вже розв’язували дорослі вчені, для множин до 7 кольорів, розповів юний математик: «Наше доведення краще тим, що використовує лише методи шкільної олімпіадної математики. Також в роботі було введено два інші означення рівномірності для будь якої кількості кольорів і доведено теореми, які встановлюють зв’язок між ними».

Для зручності подальших досліджень було створено комп’ютерну програму для моделювання рівномірних розміщень трьох кольорів.

«В майбутньому плануємо брати участь у міжнародних конференціях, але це вже після ЗНО, – поділився планами Андрушко. – Хотів сказати, що я дуже вдячний свої сім’ї, науковому керівнику, ліцею, друзям та усім, хто підтримував нас на цьому шляху. Сподіваюся, що моя історія зможе дати мотивацію наступним юним науковцям, бо в свій час почав приймати участь у МАН саме завдяки прикладам інших ліцеїстів».