Каратистів в Кам’янському атестував столичний майстер

Каратистів в Кам’янському атестував столичний майстер

Атестація з традиційного карате за версією найбільшої міжнародної організації ITKF відбулась в Кам’янському 15 травня. Кондиції місцевих бійців перевіряв Дмитро Кузнєцов, президент Асоціації традиційного карате в Україні.

Автор: Валентин Фіголь.

Атестація – важливий та хвилюючий момент для каратиста. Адже за результатами він отримає черговий кваліфікаційний рівень (учнівський розряд, пояс відповідного кольору тощо).

У заході взяли участь близько 80 юних спортсменів Кам’янського. Кожен показав, що вміє, і отримав індивідуальну оцінку своїй майстерності .

Каратистів в Кам’янському атестував столичний майстер - ФОТО

Президент асоціації традиційного карате України Д. Кузнєцов оцінив підготовку і майстерність маленьких спортсменів.  Він зауважив гідний рівень підготовки бійців з Кам’янського та побажав не зупинятися на досягнутому, щоб мати можливість скласти гідну конкуренцію на міжнародних змаганнях.

Асоціація традиційного карате України, розповів Д. Кузнєцов, зареєстрована відносно недавно, але є офіційним представником самої великої федерації традиційного карате в світі. Це федерація ITKF. Вона раніше була представлена ​​в Україні, але в 2012 році Українська федерація вийшла з ITKF і стала представляти іншу організацію. І довгий час ITKF в Україні не був присутній офіційно.

Втрутились локдаун і карантин. В кінці 2020 року технічний директор ITKF Хусто Гомес (7дан, семиразовий чемпіон світу) організував перші онлайн-чемпіонати в розділі ката – формальних вправ, які каратист виконує один, демонструючи класичну техніку. Спочатку чемпіонат Європи, потім чемпіонат світу. В цих змаганнях взяли участь і наші спортсмени. Результати виступу були дуже високими. Сенсей Кузнєцов (3 дан) зайняв 2-е місце на чемпіонаті світу. П’ятеро його вихованців посіли призові місця в першому онлайн-чемпіонаті світу.

Каратистів в Кам’янському атестував столичний майстер - ФОТО

Результативність українських спортсменів порадувала Хусто Гомеса, і він запропонував пану Кузнєцову представляти школу ITKF (international tradicional karate federation) в Україні.

І трохи пізніше Д. Кузнєцов був обраний генеральним секретарем європейського підрозділу ITKS.

На даний момент в Кам’янському працює сім секцій асоціації традиційного карате, розповів сенсей Кузнєцов.