Збирання макулатури досі актуальне у школярів Кам’янського

Збирання макулатури досі актуальне у школярів Кам’янського

Школярі Кам’янського не лише продовжують змагатись у збиранні макулатури, але й залучають до цього дорослих – родичів та сусідів.

Автор: Валентин Фіголь.

Збирання макулатури було обов’язковим атрибутом життя радянського піонера. Піонери пішли в минуле. А сортування сміття та відбір вторсировини для когось стало бізнесом, для когось – проявом екологічного активізму.

В НВК №3 збір макулатури є традиційним, розповіли батьки школярів та педагоги. Макулатуру збирають, щоб «формувати у здобувачів освіти закладу екологічну свідомість, вчити любити та охороняти навколишнє середовище!»

Збирання макулатури досі актуальне у школярів Кам’янського - ФОТО

Весняний благодійний збір макулатури щороку проходить під гаслом: «Здай макулатуру – збережи дерево!».

«Збір триває, але хочу поділитися досвідом родини учениці 6 класу Ельзи Ревенко. Рекорд – 63 кг! – поділилась враженнями педагог Тетяна Задьора. – Власним прикладом родина показує важливість сортування побутових відходів, необхідність навчатися цьому, берегти природу!»

Досвід родини Ревенків і справді цікавий, як виявилось. Вони не викидають паперові відходи на смітник, а збирають.

«Коробки з-під новорічних подарунків, котячого корму, техніки, ліків, поштові коробки, газети, буклети, журнали, зошити, використані бланки А4, будь-які картонні пакувальні матеріали, навіть бірки від одягу, втулки від взуття…» – перерахувала Юлія, мати школярки-рекордистки, складові успіху.

На додачу сусідка-пенсіонерка віддала школярці свої паперові відходи, які збирала приблизно протягом року. Назбирала 7,5 кілограмів.

Родина збирала паперові відходи приблизно півтора роки – свої та ще одних сусідів.

Всього з трьох родин за півтора роки назбиралось 63 кілограми макулатури.

Якщо приблизно підрахувати, виходить, що звичайна родина кам’янчан протягом року накопичує з десяток кілограмів паперових відходів.

Школа має угоду з переробним підприємством, куди й здає зібрану учнями макулатуру.