Послаблення карантину анонсував уряд України

Послаблення карантину анонсував уряд України

Послаблення карантинних обмежень в сфері послуг та туризму анонсував Олександр Ткаченко, міністр культури України.

Автор: Валентин Фіголь.

Уряд підтримує внесення змін до “карантинної” постанови від 9 грудня 2020 року. Зміни мають послабити антікоронавірусні заходи в сфері культури, туризму і готельного бізнесу. Докладно про запропоновані зміни розповів голова правління в Союзі концертної індустрії України Максим Шульженко.

Змінами, в залежності від місцевих умов (епідситуація, карантинне зонування), передбачені наступні полегшення.

Розширення можливостей для проведення концертних, масових, культурних заходів (в тому числі стосується кінотеатрів). Мова про можливість проведення масових заходів без дотримання соціальної дистанції і без необхідності носити маски. Умова – надання усіма учасниками і співробітниками заходу негативного ПЛР або антиген-тесту, який зроблений не більш ніж за 72 годин до заходу. Також можна показати довідку про повний курс вакцинації щепленнями з переліку ВООЗ.

Аналогічний дозвіл з тестами і щепленнями дозволить і відкриття розважальних закладів та нічних клубів. Запропоновано збільшити норму заповнення залів з нинішніх 50% до двох третин наявних місць. При цьому розміщення глядачів має відбуватися так: 2 ряди глядачів і один порожній.

Анонсується зняття обмежень роботи закладів громадського харчування, тобто дозвіл на роботу в режимі 24/7, а також зменшення дистанції між столиками з 2 до 1,5 метра.

Будуть зняті обмеження на засоби розміщення для туристів, в тому числі раніше закриті хостели і кемпінги.

Очікується дозвіл на перетин українського кордону іноземцям з документом, який підтверджує одержання повного курсу вакцинації щепленнями з переліку ВООЗ.

Обіцяні спрощені умови в’їзду з країн пріоритетних туристичних ринків.

Як уточнила Мар’яна Олеськів, глава Державної агенції розвитку туризму, ці зміни поки не прийняті – вони в процесі узгодження з Міністерством культури, Міністерством охорони здоров’я і МЗС: «Сподіваємося на прийняття їх… на наступному засіданні уряду».