Коли слід чекати пом’якшення карантину в Кам’янському: Паска покаже

Коли слід чекати пом’якшення карантину в Кам’янському: Паска покаже

Пом’якшення карантину в Україні може бути після 24 квітня за умови дотримання карантину на Великдень. Про це повідомив головний санлікар Віктор Ляшко.

Автор: Валентин Фіголь.

Потрібно буде дивитися на динаміку поширення COVID-19 через п’ять-сім днів після Великодня, заявив В. Ляшко.

«Ми будемо спостерігати за динамікою в країнах Європейського союзу і пропонувати певні кроки пом’якшення, беручи до уваги ситуацію у нас. Але пом’якшення будуть. Нам би зараз на Великдень дотримуватися всіх умов карантину»,  – відповів він на питання, що має відбуватися в Україні, щоб режим карантину був пом’якшений.

Головний санлікар України вважає, що варто буде дивитися на динаміку поширення COVID-19 через 5-7 днів після Великодня, «коли буде найбільше число інфікованих, якщо люди не будуть дотримуватися карантину».

«А після цього будемо приймати рішення. Якщо люди почнуть масово все порушувати, то у нас може бути величезний сплеск. Середній інкубаційний період (коронавируса) 14 днів. Але симптоми з’являються на п’ятий-сьомий день», – уточнив Ляшко.

25 березня повідомлялося, що режим надзвичайної ситуації в Україні введено на строк 30 днів, до 24 квітня, на цей же термін продовжено заходи карантину.

7 квітня, Всесвітня організація охорони здоров’я застерегла країни від передчасної скасування карантину: «ризикуєте повернутися в початковий стан».

8 квітня Ляшко заявляв, що питання ослаблення карантину в Україні може бути піднято на обговорення не раніше 18 квітня.

В Кам’янському лікарі теж чекають на спалах інфекції протягом найближчих 7-10 днів.

Нагадаємо, вчора у місті підтвердилось захворювання на COVID-19 ще у двох кам’янчан. Таким чином у місті за період епідемії офіційний діагноз підтверджено у 7 мешканців міста. Щонайменше 4 з них мають вторинне інфікування, бо самі не полишали межі країни і могли підхопити інфекцію від інших хворих, з якими були у контакті. Через це лікарі та влада міста закликають мешканців Кам’янського ретельно дотримуватися правил карантину.