Колекцію старовинних світлин збирає журналіст та краєзнавець з Кам’янського

Колекцію старовинних світлин збирає журналіст та краєзнавець з Кам’янського

Колекція старих фотографій, яку збирає журналіст, краєзнавець та фотограф Віктор Куленко – своєрідний культурологічний зріз історії нашого міста. Днями колекціонер презентував свої надбання на засіданні «Хобі-клубу» Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

«Хобі-клуб» в центральній бібліотеці Кам’янського – місце, де збираються колекціонери, щоб показати свої скарби.

«На кожному засіданні члени клубу та гості знайомляться не лише з різноманітними колекціями, але й демонструють сімейні реліквії, майже справжній аукціон влаштовують», – розповіла Тетяна Герасюта, заступник директора бібліосистеми Кам’янського.

Днями журналіст та краєзнавець Віктор Куленко презентував колекцію світлин, яку збирає вже багато років.

Колекцію старовинних світлин збирає журналіст та краєзнавець з Кам’янського - ФОТО
Віктор Куленко

Світлини потрапляють до Віктора різними шляхами: хтось йому дарує,  хтось викидає цілі сімейні архіви, а пан Віктор залюбки скуповує їх.

Поштовхом сталв випадок, коли десь в 2013 році одна з місцевих газет викинула великий пакет редакційних фотознімків. «Я їх забрав майже із смітника», – пригадує Куленко.

Початкуючого колекціонера зацікавили фото з видами нашого міста, відомих людей. Він на «блошиному ринку» завів знайомство з продавцями: «Вони мені дзвонили, коли щось з’являлося новеньке (крім фото: різні документи, грамоти, книжки і т.п.).

Колекцію старовинних світлин збирає журналіст та краєзнавець з Кам’янського - ФОТО
фонтан на Соцмістечку

Одного разу таким чином йому дістався унікальний фотоальбом Бориса Павловича Мельниченка, знаного кам’янчанина, фармацевта, викладача, учасника Другої світової війни, колекціонера, мецената, кактусиста.  «Так у мене з`явилися фотоархіви відомих людей міста, – розповів колекціонер. – Крім цього, я отримую доступ до домашніх архівів різних людей (за їх згодою), сканую і викладую на своєму сайті».

Хобі пана Куленка – досить клопітне: «Дома, в моєму кабінеті, для фото і документів вже майже нема місця. Тому в 2019 році довелося зробити ревізію книжок (а їх бул майже 7 000 екземплярів) і журналів 1960-2000 років. Непотрібні довелося здати в макулатуру і в дитячу бібліотеку».

Оригіналів фото в колекціонера – декілька тисяч штук. А на компьютері відсканованих – десь близько одного терабайта. «Щодня викладаю по 10 фотознімків на сайт. І це не просто збирання. Дізнаюся багато цікавої інфрормації про них», – розповів В. Куленко.

Колекцію старовинних світлин збирає журналіст та краєзнавець з Кам’янського - ФОТО
лівобережжя, район лівобережного ринку, 80-ті роки минулого століття

Віктор є власником фотоальбомів зі світлинами, що зроблені в Щуровці, Аулах, Соцмісті, Пісках, парку культури та відпочинку тощо.

«Завдяки цим світлинам ми маємо уявлення, як виглядало наше місто в різні роки, як люди проводили свій вільний час, як одягалися, де відпочивали тощо. Це такий своєрідний культурологічний зріз  минулих років», – прокоментувала надбання колекціонера Т. Герасюта.

Увесь свій архів пан Куленко зберігає на інформаційному ресурсі (переглянути світлини можна тут), доступний кожному охочому.