Як в Кам’янському зберегти свідомість у спеку

Як в Кам’янському зберегти свідомість у спеку

Втрата свідомості – неприємність, яка може трапитись будь з ким в спекотну погоду. Як захиститись від запаморочення, рекомендують фахівці з Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Несподіване погіршення самопочуття, запаморочення та втрата свідомості – традиційна халепа спекотного сезону. Статися це може будь де: на роботі, в транспорті, на вулиці або в громадському місці…

Причин для раптового погіршення самопочуття вистачає. Від хронічних хвороб до інфекцій – спека загострює будь які некомфортні стани.

Часто раптові напади запаморочення можуть бути викликані зміною артеріального тиску, розповідає кам’янчанка Олена, фахівець з вісцеральної терапії та масажу. Вісцеральна терапія як метод оздоровлення пропонує розглядати організм як єдине ціле, в якому кожне відхилення від норми викликає низку наслідків по всьому тілі.

При різкому погіршенні стану здоров’я найголовніше – забезпечити насичення організму киснем. В першу чергу, цього потребує головний мозок, який споживає 20% всього кисню, який ми вдихаємо. До мозку кисень потрапляє з кров’ю по судинах, які проходять через шию. І ці судини часто бувають здавлені напруженими м’язами шиї. Виникає м’язовий спазм, і через кисневе голодування мозку ми відчуваємо запаморочення.

Як в Кам’янському зберегти свідомість у спеку - ФОТО

Розминка м’язів вивільняє кровоносні судини і затиснені нервові закінчення, усуває м’язовий спазм, рекомендує Олена. При перших симптомах запаморочення масажист рекомендує сісти і розім’яти собі пальцями потилицю та шию зверху донизу, ніби віджимаючи воду з-під шкіри. Потім варто розтерти потиличні горби, вуха та скроні, чоло та зону навколо очей, кінчик носа.

Схожу технологію у випадку раптового погіршення самопочуття рекомендує і фахівець з бойових мистецтв Євген Ґедзь. Азіати називають це «сухим вмиванням»: треба енергійно розтерти долоні і потім розтерти собі обличчя, вуха, голову й шию так, ніби ми вмиваємось. В цьому випадку полегшення настає завдяки стимуляції кровообігу в рефлекторних зонах голови й шиї, які впливають на тонус всього організму.

Ще для самодопомоги при запамороченні голови пані Олена рекомендує самомасаж рефлекторної зони між великим та вказівним пальцями руки. Ця точка досить болюча при натисканні, але натискання на неї протягом 7-10 секунд збуджує організм, стимулюючи нервові імпульси.

Фахівці радять також не забувати про благодійний вплив затінку, свіжого повітря та води. Водою з пляшки можна, у випадку погіршення самопочуття, поливати собі обличчя, голову та шию. Можна намочити хустку та прикласти до обличчя або шиї – це полегшить стан і не дасть зімліти.