Про загрозу інсульту нагадують лікарі Кам’янського

Про загрозу інсульту нагадують лікарі Кам’янського

Інсульт тримає друге-третє місце по летальності серед хвороб та відомих причин раптової смерті. Про це в період сезонного загострення сердцево-судинних захворювань нагадують лікарі Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Інсульт або гостре порушення мозкового кровообігу – це, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, раптове порушення мозкових функцій, яке може привести до смерті людини. Фахівці відзначають: при нестабільній погоді з коливаннями атмосферного тиску та температури повітря, збільшується ризик інсульту. Також порушення кровообігу – одне з можливих ускладнень перебігу респіраторних інфекційних захворювань, у яких зараз саме сезон. Про це нагадали фахівці Кам’янського комунального медичного центру здоров’я та медицини спорту.

Щорічно у світі реєструється близько 6 мільйонів випадків інсульту. За даними ВООЗ, смертність від інсультів займає друге-третє місце після захворювання серця та злоякісних новоутворень. Інсульт посідає третє місце серед причин смертності і перше у структурі стійкої втрати працездатності.

Розповсюдженість  захворювань мозкового кровообігу в Україні постійно збільшується, за останні 15 років цей показник виріс майже в 4 рази. В Україні щорічно реєструється – близько 130 тисяч випадків інсультів. Рівень смертності від інсульту в Україні у 2,5 рази перевищує відповідні показники західноєвропейських країн.

Фахівці нагадали фактори ризику виникнення інсульту: вік, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, спадкова схильність, підвищення рівня холестерину, ожиріння, тютюнопаління, зловживання алкоголем, гіподинамія. Доведено, що тютюнопаління підвищує ризик мозкових крововиливів: серед чоловіків – у 3 рази, серед жінок – у 4,7 рази. Якщо зловживання нікотином поєднується з артеріальною гіпертензією, вірогідність розвитку інсульту зростає у 15 разів порівняно з тими, у кого ці фактори ризику відсутні.

Більшість кам’янчан, які вважають себе здоровими, не знають рівень свого АТ, акцентують лікарі. Третина тих, хто знають про свій високий тиск, не лікують його. Перевіряти АТ необхідно хоча б 2 рази на рік. Якщо верхнє число постійно вище 140, або якщо нижнє число постійно вище 90, необхідно проконсультуватись  у свого сімейного лікаря, рекомендують фахівці Центру здоров’я.

Ризик розвитку інсульту зменшується, нагадують медпрацівники, якщо артеріальний тиск контролюється за допомогою антигіпертензивних препаратів. У Кам’янскому триває реалізація урядової програми «Доступні ліки», завдяки якій за рецептом лікаря можна отримати ліки у аптеці безкоштовно чи з незначною оплатою.