Медіація як інструмент вирішення суперечок розвивається в Кам’янському

Медіація як інструмент вирішення суперечок розвивається в Кам’янському

Досвід впровадження медіації як новітнього виду послуг з вирішення суперечок та владнання конфліктів без судової тяганини обговорювали делегати з Кам’янського на круглому столі в Дніпрі 9 липня.

Автор: Валентин Фіголь.

Про те, як розвивається на Дніпропетровщині новий вид послуг у вирішенні конфліктів та суперечок, говорили делегати Кам’янського на  круглому столі – воркшопі на тему: «Етичні стандарти та механізми впровадження медіації в Україні: що є необхідним та достатнім?»

Медіатори – це посередники при вирішенні різних суперечок та конфліктів. До професійних медіаторів звертаються люди, щоб уникнути судової тяганини. В Україні посередництво при суперечках – досить нова послуга, в Кам’янському – взагалі дивовижа.

Медіатори можуть допомагати як у вирішенні родинних сварок чи історій з родинним насильством – так і у стосунках між громадянами та державою.

Медіація як інструмент вирішення суперечок розвивається в Кам’янському - ФОТО«Ми щодня стикаємось із представниками влади, виникають питання, які доцільно було би довірити медіатору», – озвучили свої побажання від нової послуги представники бізнесу Дніпропетровщини.

У заході брали участь представники спільноти медіаторів, посадовці органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади, соціальних служб, системи безоплатної правової допомоги, судової системи, правоохоронних органів, адвокатських, юридичних та бізнес-спілок, закладів освіти, професійних об’єднань Дніпра та Дніпропетровської області.

Зокрема, від Кам’янського у складі ініціативної групи Кам’янського центру медіації «Шлях до миру» був присутнім Ілля Локтіонов, керівник рекламної служби міськради.

«Метою заходу є ретроспектива досвіду впровадження медіації в регіоні, напрацювання загального бачення проблем та подальших кроків для забезпечення достатньої та необхідної якості послуги», – прокоментувала круглий стіл Вікторія Лобенок, медіатор з батьківських стосунків з Кам’янського. Люди ще замало знають про можливості посередництва у вирішенні суперечок, зауважили учасники заходу, резюмувавши свій досвід за минулі 3 роки.

Медіація як інструмент вирішення суперечок розвивається в Кам’янському - ФОТО

Зокрема, обговорювали питання безпеки медіаторів та споживачів під час надання послуги. Адже суперечки часто супроводжуються скандалом та агресивною поведінкою сторін…

Захід проводився в рамках проекту «Посилення спроможності спільноти медіаторів до формування в Україні критеріїв якості послуг з вирішення спорів» за підтримки The Matra Programme Королівства Нідерландів.