Музей Кам’янського запрошує на «Вечір на Івана Купала»

Музей Кам’янського запрошує на «Вечір на Івана Купала»

20 липня о 14:00 музей історії міста запрошує на перегляд художнього фільму-драми «Вечір на Івана Купала» присвяченого 85-річчю від дня народження найвідомішого українського кінорежисера, кінооператора, сценариста, одного з найяскравіших представників хвилі «українського поетичного кіно» – Юрія Іллєнка.
Фільм «Вечір на Івана Купала» – алегорична історія України, знятий з екрану і покладений на полицю на 18 років.
Говорячи про фільм, що вийшов у кінопрокат в 1969 р., варто зазначити, що він є багатозначним та непростим, власне в цьому його головна особливість. Це варіації на теми оповідань Миколи Гоголя та українських народних казок. Іллєнко шукав таку пластичну мову, яка могла би поєднати національні традиції, глибини народної культури з психікою та свідомістю сучасної людини. І знайшов!
Режисер зміг відбудувати в межах одного фільму цілий світ, де реальність і небилиці існують по сусідству; мрії та пророцтва збуваються, навіть кара за заподіяне зло насправді існує – в самій душі людини, яка його вчинила.
Дирекція Венеціанського кінофестивалю навіть персонально запрошувала Юрія Іллєнка з фільмом «Вечір на Івана Купала» на фестиваль з гарантією головного призу «Золотий Лев» Святого Марка. Але партійне керівництво боялося непередбачуваного й талановитого митця, через що Юрій був відлучений від кінозйомок на три роки.
Та, незважаючи на всі перепони і переслідування, Юрій Іллєнко став лауреатом Державної премії імені Тараса Шевченка, і народним артистом України, академіком Академії мистецтв України, професором кафедри кінорежисури і кінодраматургії, Почесним доктором «Міжнародної кадрової академії».
Квитки в касі музею.