Про місію тренера та нові спортивні традиції в Кам’янському

Про місію тренера та нові спортивні традиції в Кам’янському

В чому полягає місія та відповідальність тренера? Про це говорять місцеві тренери в День тренера 19 липня, відзначаючи ще й народження нової спортивної традиції в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь.

День тренера 19 липня в Кам’янському може стати днем народження ще одної спортивної традиції – публічних занять з гімнастики цигун в громадських місцях.

Власне, проводити відкриті заняття з цигун тренер бойового мистецтва Він Чунь гунфу Андрій Шамардін почав ще в червні. З кожним разом на відкриті тренування збирається все більше мешканців міста: люди приїжджають з різних районів міста, в тому числі й лівобережжя. Якщо бажаючих мешканців лівобережного житлового масиву буде більше, то можна влаштовувати подібні тренування з цигун і в лівобережному парку, зазначив тренер Шамардін.

Про місію тренера та нові спортивні традиції в Кам’янському - ФОТО

А відсьогодні публічні тренування на галявині біля фонтану в південній частині центрального парку Кам’янського проводить ще й Євген Ґедз, тренер школи гунфу Ян Шин Чуен.

«Дві школи бойового мистецтва на одному майданчику – це вже традиція, – жартують тренери. – Треба частіше зустрічатись школами!..»

А. Шамардін та Є. Ґедз надають великого значення популяризації активного руху як головного інструменту здорового способу життя. І вважають, що нести людям здоров’я – це і є місія спортивного тренера.

«Люди схильні розуміти поняття «тренер» занадто вузько, – зауважує Є. Ґедз. – Ніби тренер – це той, хто навчає тебе тільки певним рухам і технікам. Насправді тренер навчає бути здоровим і долати життєві перешкоди».

«Існує відповідальність тренера, наставника, вчителя за долю вихованців, – переконаний А. Шамардін. – Ми не можемо закрити за учнем двері і забути про нього». Адже в певні моменти життя авторитет тренера, вчителя може бути сильнішим, вагомішим за батьківський…

Тренер, акцентують Пан Андрій та пан Євген, не тільки відкриває вихованцям двері в світ спорту – він стає проводирем в цьому світі, веде за собою. Тому тренер має й сам весь час розвиватись та вдосконалюватись.

Найпотужніший інструмент виховання – власний приклад, нагадують тренери: «Якщо тренер сам не робить так, як навчає – не буде з нього вчителя!»

Шлях педагога нелегкий, акцентують тренери з Кам’янського. Тому ті, хто навчає, мають допомагати одне одному у виконанні місії вихователя. І розвиток руху публічних оздоровчих тренувань в Кам’янському сьогодні відбувається саме в цьому напрямку.

Спортивні досягнення не мають затьмарити для тренера всі інші аспекти життя вихованців, вважають тренери Шамардін та Ґедз. «Місія тренера – виховання гармонійної особистості!» – наголошують колеги, вітаючи одне одного з професійним святом.