Чому «ковідна амністія» може не спрацювати для українців

Чому «ковідна амністія» може не спрацювати для українців

Ініціатива про впровадження «ковідної амністії», яку планує МОЗ, може не спрацювати в Україні.

Таку думку висловила завкафедрою епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко. За її словами, запропонований МОЗом механізм, може стати перепоною для його реалізації. Тому що зізнатися, що в людини підроблений сертифікат – це одне, а розповісти, де і у кого людина його купила – зовсім інше, підкреслила Чумаченко. Саме цей фактор, на її думку, буде стримувати багатьох людей від того, щоб прийти і насправді вакцинуватися від ковіду.

«Люди не підуть масово вакцинуватися з фальшивими паспортами, при цьому здаючи своїх співучасників, адже був скоєний злочин, підробка», – підкреслила завкафедрою епідеміології.

Причиною відмови від можливості вакцинуватися в рамках «ковідної амністії» може стати недовіра людей, що проти них не будуть застосовувати будь-які санкції.

На її думку, необхідно шукати додаткові механізми, щоб такі люди все ж таки могли вакцинуватися. Придумати пом’якшувальні обставини, якщо людина нерозумно вчинила. Якщо говорити про амністію, то можливо, людину необхідно амністувати від відповідальності за те, що вона скоїла такий злочин.