Біла цикадка атакує дерева в Кам’янському

Біла цикадка атакує дерева в Кам’янському

Новий чужоземний шкідник – біла американська цикадка, загрожує деревам в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь.

Нового шкідника – білу цикадку, в наших краях помітили ще минулого року. Цьогоріч уражених дерев в місті стало помітно більше. А в сусідньому Дніпрі мешканці вже назвали нового агресора загрозою для зелених насаджень.

Біла цикадка – родом з Америки. На нашому континенті мешкала в більш спекотному кліматі, але останнім часом почала розповсюджуватись і на північ, до нас.

Біла цикадка атакує дерева в Кам’янському - ФОТО

Ще торік мешканці Дніпра скаржились, що багато дерев у місті уражені шкідником. Цього літа на хворі дерева зауважили мешканці Кам’янського – в районі Водяної балки та в інших районах міста.

Поява у нас інвазійної комахи-фітофага свідчить про те, що екосистема міста деградує, і в ній утворюються екологічні ніші. Так написано в підручниках з екології та урбоботаніки (наука, що вивчає рослинність населених пунктів). У нових агресорів в нашій природі нема ворогів: інші комахи їх не їдять, а птахів в місті замало, щоб не дати комахам розмножитись.

Цикадки харчуються соком дерев, проколюючи дірки в молодих пагонах. Потім ці рани інфікуються, і рослина хворіє.

Біла цикадка атакує дерева в Кам’янському - ФОТО

Розмножуються вони, відкладаючи яйця на листя з нижнього боку. Характерна ознака інвазії – білий липкий наліт на листях та гілках. Ця липка субстанція називається медвяною росою. В ній заводяться різні мікроорганізми, які теж шкодять рослинам.

До того ж уражені цикадкою дерева мають неестетичний вигляд – заліплене білим нальотом липке листя, що забруднює при дотику руки та одяг.

Боротися з комахою-фітофагом фахівці радять за допомогою хімічних інсектицидів. Як додатковий захід рекомендується принаджувати до зелених зон та садків комахоїдних птахів – робити для них будиночки на деревах тощо.