На Дніпропетровщині екоактивісти взяли проби води в ріках, каналах і свердловинах: задовільною виявилася тільки Оріль

На Дніпропетровщині екоактивісти взяли проби води в ріках, каналах і свердловинах: задовільною виявилася тільки Оріль

Громадська організація “Екодія” з’ясовувала, куди подівся кисень у водах Дніпропетровщини. Активісти взяли проби води в районі села Шульгівка.
“Криниці й свердловини залишили неоднозначне враження: у 3 з 5 проб був високий вміст фосфатів ~1,5 мг/л. Нітрати присутні у кожній пробі, у одній з криниць їхній вміст на граничному рівні понад 40 мг/л, у решті випадків коливається від 5 до 20 мг/л”, – повідомили активісти.
Вони зазначають, що рівень нітратів на одній зі свердловин навіть збільшився у порівнянні з минулим роком. На ще одній свердловині, крім вище зазначених показників, високим виявився вміст амонію, нітритів, а також має високі значення жорсткості.
“Інші 6 тестів ми провели на річках та каналах цієї місцини: річки Дніпро та Оріль, 3 дренажні канали. Рекордом експедиції стали 2 з 3 каналів, де кисню у воді не було, а відтак ці водойми не здатні «перетравити» забруднення, що в них потрапляє.
У третьому каналі та на одній із проб з Дніпра вміст кисню був на рівні 4 мг/л (норма більше 6). Річка Оріль стала єдиною, де тест показав нормальний вміст кисню – 7 мг/л.
На 4 точках (Дніпро, Оріль, дренажні канали) ми побачили високі показники фосфатів 1-1,5 мг/л, зокрема й на каналах, де немає кисню. Нітрати, хоч у відносно невеликій кількості, але присутні майже у всіх пробах. А на одному з каналів тест на вміст амонію вперше дав несподівану кольорову реакцію — замість зеленого проба забарвилась у темно-бурий колір. Як інтерпретувати таку реакцію наразі не зрозуміло, тому місцеві будуть надалі проводити власні спостереження за цією та іншими локаціями у своїй громаді”, – розповіли активісти на своїй сторінці Facebook.
26 серпня активісти обіцяють презентувати усі знахідки експедиції «У пошуках чистої води» та розказати про шляхи запобігання негативному впливу на водні ресурси.
(без названия) - ФОТО