Бюджет Кам’янського за півріччя: досягнення і борги

Бюджет Кам’янського за півріччя: досягнення і борги

Досягненням можна вважати стабільне виконання міського бюджету Кам’янського за перше півріччя 2021 року. Однак, борги до бюджету теж ростуть.

 

Валентин Фіголь

 

Бюджет Кам’янського за перше півріччя 2021 року виконано на 100,3%, свідчить звіт департаменту фінансів, затверджений міськвиконкомом.

Загалом до міського бюджету надійшло 1,2 мільярд гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2020 року загальний обсяг надходжень збільшився на 161 мільйон гривень, або 15,3%.

Доходи загального фонду з урахуванням офіційних трансфертів становлять 1,14 мільярд гривень.

Власні доходи загального фонду (без офіційних трансфертів) надійшли в обсязі 883,2 мільйонів гривень.

Офіційні трансферти з вищестоящих бюджетів до загального фонду отримано в сумі 261,9 млн.грн.

До спеціального фонду загалом надійшло 65,1 млн.грн. У тому числі до бюджету розвитку мобілізовано 4,7 млн.грн.

Податок та збір на доходи фізичних осіб – а це половина всіх доходів міської скарбниці, виконано на 102,0%, зібрано 455 мільйонів гривень.

Плата за землю – друге за вагомістю джерело коштів в бюджеті міста, загальний обсяг надходжень земельних платежів
за півріччя складає 290,4 мільйонів гривень. Це на 20% більше за торішні надходження.

Зростання надходжень зумовлено збільшенням сум річних податкових зобов’язань платників земельного податку та орендної плати через застосування з 1 січня 2021 року оновленого показника нормативної грошової оцінки земель міста.

Відтак, земельних платежів зібрано на 7% менше, ніж було заплановано. Недоотримання коштів пов’язане з небажанням окремих платників (ПАТ «ДМК», ПрАТ «ДКХЗ», ПрАТ «Южкокс» та інші) визнавати податкові зобов’язання за новою грошовою оцінкою.

Публічне акціонерне товариство «Дніпровський металургійний комбінат», акціонерне товариство «Дніпроазот» та приватне підприємство «Бомонд» подали до суду позови до Кам’янської міської ради про визнання протиправним та не чинним рішення Кам’янської міської ради від 18.12.2020 №41-03/VІІІ «Про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Кам`янське станом на 01.01.2020».

Окрім того, як і в минулому році, зовсім не сплачують земельний податок ДП «Бар’єр» (сума заборгованості складає 27 млн.грн) та КП «Кам’янський водоканал» Дніпропетровської обласної ради» (8,3 мільйонів боргу).

Податковий борг по платі за землю з початку року збільшився на 7 мільйонів гривень і становить
121,4 млн.грн.

За даними Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області, загальна сума податкового боргу (з банкрутами) до бюджетів усіх рівнів по бюджету Кам’янської міської територіальної громади становить 590,7 мільйонів гривень, у тому числі до міського бюджету – 160 мільйонів гривень. Податковий борг виріс з початку року: на 62,5 мільйони гривень до всіх бюджетів і на 8 – до міського.

Що робиться для погашення боргів до бюджету, поцікавились члени міськвиконкому у фінансистів.

«Активізуємо претензійно-позовну роботу з боржниками…» – відповіла Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів Кам’янського.