Почому благоустрій та комфорт в Кам’янському

Почому благоустрій та комфорт в Кам’янському

Скільки коштує міському бюджету благоустрій, відновлення інфраструктури, освіта, охорона здоров’я та інші соціальні блага? Про це можна дізнатись, заглянувши в звіт по виконанню міського бюджету за перше півріччя 2021 року.

 

Валентин Фіголь

 

За перше півріччя 2021 року видатки міського бюджету виконано
на 82,7% від запланованих: із 1,46 мільярду гривень освоєно 1,2 мільярд. І це на 192 мільйони більше, ніж в 2020 році, зауважують автори звіту – фахівці департаменту фінансів Кам’янського.

На фінансування захищених видатків – тих, які фінансуються в першу чергу, наприклад, зарплатня та комунальні послуги бюджетних закладів,
спрямовано 741,7 мільйонів гривень.

Найбільша частка в структурі видатків бюджету – це утримання галузей соціально-культурної сфери
та соціального захисту населення, на які спрямовано 738,9 мільйонів гривень більше половини всього бюджету міста.

Кошти спрямовано на:

– освіту – 576,5 млн.грн;

– охорону здоров’я – 70,5 млн.грн. (менше проти аналогічного періоду минулого року на 55 млн.грн.);

– соціальний захист та соціальне забезпечення – 43,5 млн.грн;

– культуру і мистецтво – 24,3 млн.грн;

– фізичну культуру і спорт – 24 млн.грн.

На компенсаційні виплати на пільговий проїзд електротранспортом окремим категоріям громадян з міського бюджету спрямовано 4,8 млн.грн., на пільговий проїзд автомобільним транспортом – 588,9 тис.грн., на залізничному транспорті – 90,6 тис.грн,

На інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення – доставка померлих на території міста; поховання почесних та безрідних громадян, та загиблих бійців АТО спрямовано 3,9 мільйони гривень.

На розвиток спортивної інфраструктури спрямовано кошти на загальну суму 21,76 млн.грн. (за рахунок місцевого внутрішнього запозичення (кредиту) від АТ «Державний ощадний банк України»).

На ці гроші було збудовано кілька мультифункціональних майданчиків на Соцмісті та лівобережному житловому масиві.

На житлово-комунальне господарство із загального та спеціального фондів міського бюджету протягом І півріччя 2021 року спрямовано 112,27 мільйонів гривень. Кошти виділені:

– на діяльність, пов’язану з експлуатацією об’єктів житлово-комунального господарства (поточний ремонт внутрішньо-будинкових мереж водопостачання, водовідведення, електропостачання та їх аварійного обслуговування, дезінфікування та винищування шкідників, охорона гуртожитків, поточний ремонт дорожнього покриття на внутрішньоквартальній території, дитячих та спортивних майданчиків, елементів благоустрою) на суму 15 288,5 тис.грн;

– фінансову підтримку Комунальної установи «Притулок для тварин» Кам’янської міської ради – 2 млн.грн;

– організацію благоустрою міста (оплата електроенергії (зовнішнього освітлення), послуги щодо підмітання, посипання, видалення снігу, санітарного утримання міста, обслуговування каналізаційних систем та електромережі зовнішнього освітлення, утримання зелених насаджень, охорона об’єктів благоустрою на території міста, догляд та охорона кладовищ тощо) − 9399 млн.грн.;

– будівництво об’єктів житлово-комунального господарства на загальну суму 6 мільйонів гривень (в тому числі за рахунок місцевого внутрішнього запозичення (кредиту) від АТ «Державний ощадний банк України» на суму 4,9 млн.грн).

Було споруджено світлофорний об’єкт на майдані Героїв. Звідти ж – фінансування ремонту фасадів будинків, що межують з майданом Героїв, та відновлення вуличного освітлення на проспекті Свободи.

На будівництво освітніх установ та закладів (капітальний ремонт та реконструкція комунальних закладів середньої освіти та дошкільних закладів освіти) скеровано 3,57 млн.грн.

На будівництво медичних установ та закладів – 6,9 млн.грн., (в тому числі за рахунок місцевого внутрішнього запозичення (кредиту) від АТ «Державний ощадний банк України» – 3,8 млн.грн). За ці гроші будувалась амбулаторія в Романково, капітально ремонтувались відділення медичних закладів.

На будівництво установ та закладів культури видатками бюджету передбачено 24,45 млн.грн (в тому числі за рахунок місцевого внутрішнього запозичення (кредиту) від АТ «Державний ощадний банк України» – 24,1 млн.грн). На ці кошти реконструюється лівобережний парк та ремонтується кіноконцертний зал «Мир».

На реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України спрямовано 30,5 мільйонів гривень. Це гроші на реконструкцію комунальних закладів – школи №11 та колегіуму №16.

Протягом І півріччя 2021 року на транспорт та транспортну інфраструктуру направлено кошти в обсязі 59,8 мільйонів гривень (в тому числі за рахунок місцевого внутрішнього запозичення (кредиту) від АТ «Державний ощадний банк України» у сумі 17,9 млн.грн.), з них на придбання міських автобусів (громадських/шкільних) за рахунок місцевого внутрішнього запозичення (кредиту) від АТ «Державний ощадний банк України» витрачено  17,9 млн.грн і на надання фінансової підтримки на безповоротній основі
КП КМР «Транспорт» – 41,87 млн.грн.

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури витрачено 17 мільйонів гривень. Кошти направлено на поточний ремонт дорожнього покриття на території міста.

На внески до статутного капіталу комунальних підприємств Кам’янської міськради спрямовано 53,75 млн. грн.

На охорону навколишнього природного середовища використано 1,87 мільйон гривень.