Сотні тисяч доз вакцини проти ковіду в Україні доведеться викинути

Сотні тисяч доз вакцини проти ковіду в Україні доведеться викинути

Сотні тисяч доз невикористаної вакцини проти ковіду доведеться викинути в Україні, бо кінчається термін придатності.

 

Щоб не викидати десятки і сотні тисяч доз як і раніше дефіцитних у багатьох країнах вакцин проти COVID-19, Міністерство охорони здоров’я намагається максимально використовувати партії, у яких добігає кінця термін придатності. Про це каналу ICTV розповів головний санітарний лікар Ігор Кузин.

На складах в областях зараз ~ 3 млн доз британсько-шведської Oxford-AstraZeneca (Vaxzevria): термін придатності цього препарату закінчується в жовтні і листопаді. Крім того, є 1,1 млн доз німецько-американської Pfizer-BioNTech (Comirnaty), чий термін придатності – від кінця листопада до кінця 2021 року.

В Україні щодня роблять в середньому 120-150 тисяч щеплень, говорить Кузін, і вказану кількість доз нібито нереально використати до кінця терміну придатності.

За словами чиновника, МОЗ рекомендує мінімальний вказаний виробниками вакцин і медрегуляторами інтервал між дозами – щоб встигнути захистити якомога більше громадян перед осінньої хвилею коронавіруса.

Кузин визнав, що близько 3000 прищепних пунктів в Україні зараз “не досягають навіть мінімально рекомендованої кількості проведених вакцинацій”. При цьому він запевнив, що “жодна доза з вичерпаним терміном придатності не буде використана на території України”.

Щоб втрати вакцин були менше, МОЗ перерозподіляти їх партії між регіонами: “Якщо в якомусь регіоні вакцина має ризик бути невикористаної до кінцевого терміну зберігання, вона розподіляється в ті, де вона використовується більш активно”.

Тимчасом в Україні почався стрімкий ріст кількості захворілих на коронавірусну хворобу. Вчора, 8 вересня, в Україні виявили 3663 нових випадки захворювання коронавирусной інфекцією (днем раніше – 2772), одужали 1546 пацієнтів (днем раніше – 1411). Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Серед захворілих – 342 дитини і 63 медика. Госпіталізовано 981 осіб (добою раніше – 1017), 61 пацієнт помер (добою раніше – 60).