Вимагати від влади реакції на замор риби в Дніпрі пропонують екоактивісти Кам’янського

Вимагати від влади реакції на замор риби в Дніпрі пропонують екоактивісти Кам’янського

Гуртом вимагати від державної влади адекватної реакції на екологічний стан річки Дніпро, зокрема на літній замор риби, пропонують активісти екологічної громадської організації «Голос Природи» з Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Влада зобов’язана відреагувати на мор риби в Дніпрі, переконані автори звернення до влади від ГЕО «Голос Природи».

Реагуючи на масовий мор риби в липні-серпні 2021 року на Дніпрі, екологічна організація «Голос Природи» звернулася до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, а також до Головного санітарного лікаря України. Про це розповів Євген Колішевський, виконавчий директор «Голосу».

У своїх зверненнях «Голос Природи» просить вищих посадовців розповісти про заходи, які планується прийняти до кінця 2021 року, а також у 2022 році для недопущення повторного масового мору риби. На думку «Голос Природи» державні органи зобов’язані реагувати на екологічні катастрофи національного рівня. Масовий мор риби у 2021 році було зафіксовано на Дніпрі у Київській, Полтавській, Дніпропетровській та інших областях України.

У екологічній організації вважають, що основною причиною масового мору риби є систематичне забруднення річки Дніпро промисловими викидами, каналізаційними та зливовими стоками, сільськогосподарськими добривами. Такі фактори, як зливові дощі і аномально спекотне літо, викликані зміною клімату, можуть розглядатися, як другорядні чинники, які посилюють проблему забруднення Дніпра.

На думку «Голос Природи» масовий мор риби дає підставу Мінприроди проводити позапланові перевірки промислових і комунальних підприємств, які розміщені в басейні річки Дніпро. Ініціювати перевірки краще від імені небайдужих громадян та депутатів, тому що нормативно-законодавчі вимоги зобов’язують Мінприроди активно реагувати на подібні звернення.

Скарги на підприємства-забруднювачі та пропозиції щодо проведення позапланових перевірок необхідно подавати письмово за адресою: Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України Абрамовському Р.Р. вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035. В якості зразка пропонують використовувати звернення організації «Голос Природи».

Масовий мор риби може погано впливати на здоров’я людей та санітарно-епідемічні умови в населених пунктах, які знаходяться на березі Дніпра. У період таких екологічних катастроф потрібно контролювати ситуацію у місцях відпочинку населення та водозабору питної води. На думку екологічної організації «Голос Природи» Головний санітарний лікар України в обов’язковому порядку повинен реагувати на подібні інциденти. Наприклад, ініціювати розгляд випадків масового мору риби на засіданнях обласної та місцевої комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

«Голос Природи» рекомендує громадянам за фактом масового мору риби на Дніпрі також письмово звертатися до Головного санітарного лікаря. Писати необхідно на адресу: Головному санітарному лікарю України Кузіну І.В., МОЗ України, вул. Грушевського 7, м. Київ, 01601. В якості зразка можна використовувати звернення організації «Голос Природи».

Такі звернення екоактивісти пропонують робити всім небайдужим до екологічного стану Придніпров’я громадянам. Зразки звернень можна побачити на сторінці «Голос Природи» у ФБ.