Центр професійного посередництва у конфліктах відкрився у Кам’янському

Центр професійного посередництва у конфліктах відкрився у Кам’янському

Центр медіації – професійного посередництва у досудовому вирішенні конфліктів – відкрився у Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь.

Кам’янський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги уклав договір про співпрацю з громадською організацією «Центр медіації та неформальної освіти». Днями його підписали директор Кам’янського МЦ БВПД Андрій Дишлюк та керівниця ГО, психолог Вікторія Лобенюк.

Медіація – професійне посередництво, як інструмент вирішення конфліктів досить нове явище в Кам’янському та в Україні. Медіатори – це люди, до послуг яких звертаються учасники конфліктів, які не можуть домовитись самі, але не хочуть звертатись до суду.

Медіатори вислухують всі сторони конфлікту і рекомендують їм, які кроки треба зробити для примирення полюбовного. Послуги медіатора платні, він отримає свою винагороду за договором з центром БВПД, який фінансується з державного бюджету.

«Доступ до медіації – це один з пріоритетів діяльності системи безоплатної правової допомоги. Застосування медіації особливо ефективне у вирішенні конфліктів, що чутливі до збереження стосунків. Наприклад, застосування медіації в сімейних конфліктах призводить до зменшення кількості вирішення конфліктів в судовому порядку до 60%. Але фахівців цієї дуже потрібної справи не вистачає у системі БПД. Тому підписання договору про співпрацю з громадською організацією надасть нам змогу надати більше таких послуг представникам вразливих груп населення, в першу чергу у сімейних та спадкових спорах», – розповів директор Кам’янського місцевого центру у Дніпропетровській області Андрій Дишлюк.

«Будемо щасливі допомагати людям вирішувати спірні питання та укладати мирові угоди без звернень до суду. Бо, у разі домовленості за допомогою медіатора, виграють обидві сторони конфлікту», – заявила  керівниця ГО «Центр медіації та неформальної освіти» Вікторія Лобенок.

Щоб отримати посередницьку послугу, варто звернутись до Кам’янського МЦ БВПД на вул. Москворецька, 19, або до ГО «Центр медіації та неформальної освіти» через сторінку ГО у ФБ.