Потурбуватись про хворі суглоби рекомендує лікар-ревматолог з Кам’янського

Потурбуватись про хворі суглоби рекомендує лікар-ревматолог з Кам’янського

Справжня турбота про хворі суглоби – це своєчасне звернення за медичною допомогою, нагадав Микола Калиниченко, лікар-ревматолог з Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

В полоні болю

З приходом осені, різкими перепадами температур і зміною погоди у людей часто загострюються хронічні захворювання. А іноді з’являються і нові, до цього зовсім не відчутні симптоми. Біль і розпухання в суглобах, не пов’язані з отриманням травми, спочатку відчутні тільки при змінах погоди, а пізніше з’являються все частіше і залишаються – це все ознаки ревматизму, артриту і подагри. Визнаним фахівцем з таких хвороб в Кам’янському є завідувач ревматологічним відділенням міської лікарні № 7 Микола Львович Калиниченко, фахівець з 40-річним стажем.

Найчастіше, як розповів Микола Львович, люди страждають від найбільш поширеної хвороби, пов’язаної з віковими змінами хрящів суглобів – остеоартриту. За об’єктивними даними, це захворювання виявляють практично у кожного третього дорослого жителя нашого міста. Середній вік хворих на ревматоїдний артрит – від 30 до50 років. Деформуючий артроз вражає в основному людей похилого віку – старше 60 років. Подагру частіше виявляють у чоловіків працездатного віку.

При ревматоідному артриті вражаються, в основному, колінні, тазостегнові суглоби, виникають вузлуваті деформації кінчиків пальців рук. На жаль, медицина не здатна повернути назад або зупинити артрозні захворювання. Їх прогресування можна лише сповільнити, і це залежить більше від пацієнта, ніж від лікаря.

Існують певні методи профілактики, які допоможуть зменшити ризик виникнення ревматизму. Зниження ваги хоча б на 5 кг зменшує ймовірність остеоартриту колінних суглобів наполовину. Також для літніх пацієнтів показані регулярні фізичні вправи. Вживання 3-4 чашок зеленого чаю в день сповільнює розвиток артрозу. Також лікар Калиниченко закликає пацієнтів бути обережніше з лікуванням травами, бо їх вживання може мати сильні побічні дії, які не поступаються хімічним препаратам.

За статистичними даними, в Кам’янському контрольна цифра захворюваності запальною артропатією – 1-2% населення. Значить, в нашому місті має бути виявлено близько 3 тисяч випадків, а за фактом зареєстровані і стоять на обліку всього 657 хворих.

Значить, більше 2 тисяч людей терплять біль, скутість рухів, але при цьому до лікаря звертатися не поспішають і займаються самолікуванням.

Лікар обіцяє полегшення

При найбільш виражених артрозних змінах колінних, тазостегнових суглобів хворому показано протезування. В нашому місті такі оперативні втручання не проводяться. Найчастіше хворих направляють в клініки Дніпра, Харкова, Києва та інших міст. Вартість протезу-суглоба становить від 120 тисяч гривень.

Існують, нагадав лікар, і альтернативні методи лікування цього захворювання, які успішно застосовують в лікарні № 7 лікарі-хірурги Бекетов і Блюс. Це артроскопічне лікування з видаленням фрагментів хряща, кістки, менісків. Ціна таких маніпуляцій в десять разів нижче. Вони дають хороші результати в 80% випадків і допомагають позбавитися від болю на 10-15 років. Але це не стосується запущених випадків.

Досить часто для лікування ревматизму і артриту доктор Калиниченко практикує внутрішньосуглобове введення кортикостероїдних засобів, що значно полегшує страждання хворих ревматологічного профілю.

При лікуванні таких патологій обов’язкова госпіталізація в ревматологічне відділення, складний індивідуальний підбір базисних препаратів. В результаті вдалого лікування гарантоване переведення хворого в стадію ремісії з умовою довічного прийому підтримуючої терапії та періодичного обов’язкового спостереження у ревматолога.

Так як 7-я лікарня довгий час була переорієнтована для лікування коронавірусних хворих, ревматологічне відділення не працювало понад 6 місяців. Прийом ревматолога здійснювався тільки в консультативній поліклініці обласної лікарні ім. Мечникова. Але зараз Микола Львович відновив прийом, і у відділенні активно ведеться госпіталізація пацієнтів із загостренням. Для того, щоб потрапити на прийом в ревматологічне відділення, пацієнту необхідно отримати електронний напрям від сімейного лікаря і мати результати загальних рутинних аналізів. Доктор закликає хворих негайно звертатися до лікаря при виникненні перших тривожних симптомів ревматизму і артриту. А при необхідності більш наполегливо просити у свого сімейного лікаря напрямок до вузького спеціаліста – ревматолога.

Зараз в ревматологічному відділенні міської лікарні № 7 проходять стаціонарне лікування 15 городян. Але тут готові прийняти і більше пацієнтів.

Час консультацій ревматолога з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 12.00. Телефон відділення для довідок 096-071-64-91.