На Дніпропетровщині уклали понад 1,4 тисячі договорів на продаж земельних ділянок

На Дніпропетровщині уклали понад 1,4 тисячі договорів на продаж земельних ділянок

З липня поточного року на Дніпропетровщині уклали понад 1,4 тисячі договорів на продаж земельних ділянок. Їх загальна площа складає понад 6 тисяч га.

Про підсумки 100 днів роботи ринку землі розповіли в облдержадміністрації.

«Мораторій на продаж землі діяв в Україні майже два десятиліття. Його продовжували 10 разів! Цьогоріч людям повернули їхнє право вільно розпоряджатися власним майном. І це одне з головних досягнень земельної реформи», – зазначив начальник відділу департаменту економічного розвитку ОДА Сергій Корнієвський.

За його словами, реформа дозволила перетворити землю на ліквідний актив. Її вартість постійно зростає. А ще ділянку можна віддати під заставу, а отримані кошти кредиту вкласти у техніку та впровадження нових технологій.

Перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області Ігор Жила зазначив, що для земельних аукціонів працює процедура електронних торгів. Тому система продажу або оренди ділянок – прозора, доступна і конкурента.

Від реформи виграли і громади. Землі державної власності за межами населених пунктів передавали у власність ТГ. Вони отримали можливість спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток.

Ринок землі в Україні запрацював 1 липня 2021 року. Купувати ділянку можуть тільки українці. Максимум – 100 га. Переважне право на покупку мають орендарі.

Загалом на Дніпропетровщині – понад 2,1 млн га ріллі. Це найбільше в Україні.  З них більш ніж 1,8 млн га – у приватній власності. Переважна більшість – в оренді.