Стартувало будівництво нової злітно-посадкової смуги в аеропорту Дніпра

Стартувало будівництво нової злітно-посадкової смуги в аеропорту Дніпра

Роботи зі зведення злітно-посадкової смуги, перону та руліжних доріжок почалися в аеропорту Дніпра.

Їх облаштуванням займається міжнародна компанія Onur Construction International.

Про це повідомив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Орлов.

За його словами, це важливий проект не лише для Дніпропетровської області, а й для всієї України, адже сучасне летовище – не лише можливість подорожувати з комфортом. Це ще й залучення інвестицій, розвиток економіки, інфраструктури та туризму.

Роботи з будівництва стали можливими завдяки державним коштам за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Довжина нової смуги буде складати 3200 м, ширина – 45 м. На ній буде встановлено новітнє світлосигнальне та радіотехнічне обладнання. Це дозволить літакам сідати навіть у туманну погоду. Буде запроваджена новітня система енергоживлення, потужне водовідведення та сучасні очисні споруди.

Зараз проводяться підготовчі роботи до будівництва перону перед терміналом. Працює майже 40 одиниць техніки та майже сотня фахівців.

Стартувало будівництво нової злітно-посадкової смуги в аеропорту Дніпра - ФОТО
default

Стартувало будівництво нової злітно-посадкової смуги в аеропорту Дніпра - ФОТО Стартувало будівництво нової злітно-посадкової смуги в аеропорту Дніпра - ФОТО

Паралельно приватний інвестор – компанія DCH працює над зведенням нового терміналу. Планується побудувати три будівлі – пасажирський термінал, VIP-термінал та адміністративно-побутовий комплекс.

Після завершення будівництва зміниться категорія летовища. На ньому зможуть приймати найбільші літаки, такі як Boeing 777 та Airbus A330.

Щороку летовище нарощуватиме пасажиропотік. Спочатку воно збільшиться у 2,5 рази – до понад 1 мільйона пасажирів на рік, максимальний прогноз – до 4 мільйонів людей.

Після завершення це буде сучасний та потужний міжнародний аеропорт. Звідси можна буде полетіти в будь-яку країну світу.