На залізниці планується масштабне оновлення парку вантажних вагонів

На залізниці планується масштабне оновлення парку вантажних вагонів

Масштабне оновлення парку вантажних вагонів почнеться з наступного року. Це буде перше оновлення за період незалежності України, яке реалізується завдяки програмі «Велике будівництво».

100 мільярдів гривень планується залучити на цю програму. На ці кошти будуть закуплені 45 тисяч нових українських вагонів замість 55 тисяч існуючих непридатних, які будуть списані.

Як повідомили в Укрзалізниці, в Україні на даний момент курсують 174 тисячі вантажних вагонів: 95 тисяч з них вже давно вичерпали нормативний термін служби. Максимальний термін експлуатації вагонів складає 30 років, а існуючим на теперішній час вже більше, близько 40 років.

Утримування зношених вагонів вкрай нерентабельно та завдає збитки через позапланові ремонти, які зараз складають вже 84 % від загальної кількості ремонтів.

В Міністерстві інфраструктури вже є наказ про списання вагонів, який почне діяти з наступного року. Планується також встановити для вагонів граничний термін експлуатації. Така ініціатива дасть поштовх вагонобудівній та суміжним галузям.

Як наголосив заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, плани Мінінфраструктури та Укрзалізниці про будівництво вагонів варто підтримувати, тому що це запустить в Україні транспортне машинобудування і дасть роботу українським громадянам.