Цього тижня кам’янчани переведуть стрілки годинників

Цього тижня кам’янчани переведуть стрілки годинників

В кінці цього тижня, в ніч з 30 на 31 жовтня, українцям потрібно буде перевести годинники на зимовий час. Рівно о 4:00 годині стрілки потрібно перевести на одну годину назад.

Переведення стрілок годинника затверджено постановою Кабінету міністрів № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року. Відбувається це в останню неділю березня.

Цього тижня переведення годинників для України може стати останнім. Вже котрий рік обговорюється ідея залишити країну на зимовому часі і більше не переводити її на літній. Вважається, що переведення годинників порушує біологічні ритми людини, підвищує ризик серцево-судинних або імунних захворювань. Спроби скасувати сезонне переведення годинників піднімалося вже не одного разу.

3 березня цього року депутати ВР підтримали законопроект № 4201 про скасування сезонного переведення годинників та встановлення постійного зимового часу. Його ініціатор, Руслан Стефанчук, посилався на дослідження вчених про шкоду маніпуляцій з часом.

Втім, парламенту не вдалося відмінити перехід на літній час: 19 березня депутати провалили голосування законопроекту у другому читанні. Документ був знову направлений на допрацювання у комітет.