У Кам’янському скасували громадську раду часів Сафронова

У Кам’янському скасували громадську раду часів Сафронова

Громадську раду при виконкомі міськради Кам’янського скасовано рішенням самого виконкому 26 жовтня. Цей дорадчий орган вже кілька років не функціонує, а значить не потрібен, кажуть посадовці міського самоврядування. З тим, що ця рада не діяла, погоджуються і активісти громадського руху.

Автор: Валентин Фіголь.

Громадську раду виконкому Кам’янського скасовано за пропозицією відділу інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю міської ради. Міськвиконком вирішив визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету міської ради від 2 квітня 2013 року «Про утворення громадської ради».

За задумом громадська рада мала бути дорадчим органом при виконкомі міськради, де б обговорювали якісь міські проблеми, шукали шляхи їх вирішення, а потім рекомендували міському самоврядуванню, що можна було би зробити в певній ситуації.

У Кам’янському скасували громадську раду часів Сафронова - ФОТО
Ігор Задорожній

Її було створено з ініціативи громадських організацій міста, нагадав Ігор Задорожній, начальник відділу інформаційної діяльності. Потім, через кілька років, помінялась нормативна база щодо громадських рад. По-новому такі дорадчі органи при міському самоврядуванні мають створюватись за необхідності, з ініціативи місцевих громадських об’єднань.

Дорадчі чи громадські ради створюються для того, щоб міська влада почула думку громадських організацій, нагадав І. Задорожній. В Кам’янському міське самоврядування і так прислухається до громади, взаємодіє з активними громадськими ініціативами, підкреслив посадовець.

До того ж громадська рада збирається на 2 роки. А, зважаючи на те, що сьогодні громадська рада не збирається і ніяк не функціонує, було вирішено скасувати цей непрацюючий дорадчий орган.

«Якщо громада вирішить, що громадська рада потрібна – хай збирають ініціативну групу і виходять з пропозицією до міського самоврядування», – зауважив пан Задорожній. На його переконання, влада має підтримувати ті громадські об’єднання, які самі активно працюють і можуть конструктивно взаємодіяти з органами самоврядування.

«На мою думку, громадські об’єднання не повинні дублювати функцій міського самоврядування, – зауважив Ігор Вікторович. – Для того, щоб захищати інтереси громадян, існують депутати місцевих рад – от вони хай і працюють!»

Громадська рада при міському самоврядуванні – це форма активності населення, яка ніяк не приживається в нашому місті. За останні півтора десятки років місцеві знавці громадського руху згадали кілька утворень, що називались «громадськими радами».

У Кам’янському скасували громадську раду часів Сафронова - ФОТО
Юрій Бережний

«Ця рада була створена під час політичної кризи за часів мера Сафронова, – згадує Юрій Бережний, колишній посадовець, куратор процесів утворення громадської ради при міськвиконкомі в 2013 році. – Але вона була мертвонародженою, бо була нездатна працювати через внутрішні протиріччя її учасників. Однак, Облдержадміністрація наполягала на створенні громадської ради при міському самоврядуванні, тому була створена інша, під керівництвом Леоніда Шевченка, з більш-менш керованим і працездатним складом. Але й вона пропацювала недовго, провела лише кілька засідань. Далі збирати її ставало все складніше і, зрештою, її робота припинилася. Вона ще довго залишалася номінально діючою, бо ніхто не хотів створювати нової, непрогнозованої, та ще були деякі юридичні колізії, що заважали створенню нової громадської ради».

Першу спробу створити повноцінну громадську раду як дорадчий орган при міському самоврядуванні було здійснено ще за часів міського голови Олега Захорольського, згадує Євген Колішевський, виконавчий директор ГО «Голос Природи», член ліквідованої 26 жовтня громадської ради.

«Найбільш активні громадські діячі, у тому числі і я, були залучені до складання Положення про громадську раду. Через політичне протистояння між мером та міською радою відповідного рішення сесії не вийшло».

Громадську раду тоді довелося створити при міському голові. Тобто, міський голова збирав дорадчий орган, який давав йому поради.

У Кам’янському скасували громадську раду часів Сафронова - ФОТО
Євген Колішевський

«Більш-менш активно громадська рада працювала за міського голови Ярослава Корчевського. За Сафронова діяльність ради поступово зійшла до нуля», – прокоментував діяльність новоутворень Є. Колішевський. За його словами, в останні роки ніхто не запрошував на засідання цієї громадської ради.

«Громадські ради не повинні замінювати діяльність законодавчих та виконавчих органів влади, – зауважив активіст. – Суть діяльності громадської ради в тому, щоб рішення влади ухвалювалися з урахуванням думок різних верств населення та зацікавлених груп. Щодо розпущеної громадської ради при виконавчому комітеті, то про її існування я взагалі не знав. Цілком можливо, що вона існувала для імітації узгодження рішень виконкому з громадськістю».