Сімейних лікарів гостро не вистачає в Кам’янському

Сімейних лікарів гостро не вистачає в Кам’янському

Гостра нестача сімейних лікарів відчувається в Кам’янському останнім часом. Мешканці міста навіть написали електронну петицію до влади з цього приводу.

Автор: Валентин Фіголь.

«Вимагаю терміново вжити заходів для забезпечення медичного обслуговування згідно з Конституцією України та забезпечити громадянам України рівний доступ до якісних медичних послуг», – написав автор електронної петиції, створеної 28 жовтня. На 1 листопада петицію підписали 27 осіб з 250, потрібних для розгляду петиції міською владою.

Мова в петиції про те, що в амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 по вулиці І. Сірка не вистачає сімейних лікарів. Тому пацієнти не можуть отримати медичні послуги.

Брак сімейних лікарів в Кам’янському дійсно відчувається, підтвердила Юлія Варяниця, заступник начальника міського управління охорони здоров’я. Особливо зараз, коли в місті одночасно звільнились кілька лікарів первинної ланки, так що кілька тисяч пацієнтів, які підписали декларації, залишились фактично без цього виду медобслуговування.

«Зараз розподіляємо пацієнтів між працюючими сімейними лікарями, щоб надати людям можливість отримувати медичні послуги», – розповіла Ю. Варяниця. Вона зауважила, що перерозподіл пацієнтів – справа тонка й відповідальна, щоб не перевантажувати наявних фахівців.

Швидко проблему нестачі сімейних лікарів вирішити неможливо, визнала посадовець: нових фахівців наразі взяти просто нема де.