Кам’янське виграло апеляційний суд проти Міндовкілля та «Рокобану»

Кам’янське виграло апеляційний суд проти Міндовкілля та «Рокобану»

Громада та влада Кам’янського за допомогою активістів 3 листопада виграли апеляційну стадію судової епопеї «Кам’янське проти позиції Міндовкілля по ТОВ «Рокобан».

Автор: Валентин Фіголь.

3 листопада 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд переглянув справу про задоволення позову Кам’янської міської ради до Міндовкілля про визнання протиправним та скасування Висновку з ОВД від 29.09.2020р. №21/01-201910294740/1. Висновок був виданий Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів (відповідач) ТОВ “Рокобан” (третя особа) для планованої діяльності «Здійснення діяльності по збиранню, перевезенню, зберіганню, обробленню, утилізації та знешкодженню небезпечних відходів та подальшим виготовленням м’ясо-кісткової муки, тваринних кормів у м.Кам’янське».

Про результати розгляду апеляції повідомила ГО Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ) – організація, яка на всіх стадіях процесу допомагала громадським активістам Кам’янського: експертними висновками, консультаціями, інформаційною підтримкою тощо.

Апеляційна інстанція залишила в силі рішення суду першої інстанції. Цей факт підтвердив і Юрій Лисяк, заступник директора департаменту екології Кам’янської міськради. Юридичний відділ департаменту представляв інтереси міста в цьому суді. Поки що це рішення не видно в електронному реєстрі, зауважив посадовець.

Нагадаємо, 28 липня 2021 р. Окружний адміністративний суд м. Києва виніс рішення на користь самоврядування та громади Кам’янського. Вони вимагали скасувати позитивний висновок Міндовкілля щодо наміру ТОВ «Рокобан» збудувати в районі між Баглієм та Водяною балкою (Баглійський провулок, 2) завод з переробки небезпечних та отруйних відходів.

Міндовкілля та ТОВ «Рокобан» подали апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції, де ставили під сумнів право Кам’янської міської ради оскаржувати висновок з ОВД. Апелянти заявляли, що суд незаконно аналізує звіти з ОВД.

«Суд вказав, що спірний висновок з ОВД, наданий на підставі звіту з ОВД, містить масу невідповідностей та недостовірностей до реальних обставин, – розповіли про перебіг процесу активісти. – Всі ці невідповідності могли бути усунені шляхом громадського обговорення та приведення звіту з ОВД до реальних даних, що, на думку суду першої інстанції, є самостійною підставою для скасування спірного висновку».

Вчорашнє рішення апеляційного суду дуже важливе в справі проти «Рокобану», наголошують позивачі. Адже паралельно відбувається ще один судовий процес, в якому представники громад Кам’янського домагаються розгляду законності визнаної недійсною ліцензії на провадження діяльності по поводженню із небезпечними відходами, виданої ТОВ «Рокобан». І рішення апеляційної інстанції від 3 листопада буде аргументом в цьому другому процесі, наголосив Ю. Лисяк.

«Вітаємо громадськість м.Кам’янське, в першу чергу ГО «Комфортне місто» та Кам’янську міську раду, які невтомно захищають права кам’янчан на безпечне для життя і здоров’я довкілля!» – підвели підсумок справи екологи-активісти.