Ковід-сертифікат не містить таємниці: заява МОЗ

Ковід-сертифікат не містить таємниці: заява МОЗ

У МОЗ заявили, що перевірки ковід-сертифікатів є законними, оскільки не містять таємницю. Згідно з законом, пацієнт має право на таємницю тільки про стан свого здоров’я, фактах звернення за медичною допомогою, діагнозах, а також відомостях, які отримає при медичному обстеженні.

У повідомленні МОЗ зазначено, що в документах про вакцинацію немає відомомстей, які вказані вище. Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити ковід-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.

Норма про наявність документа про вакцинацію не розповсюджується на відвідування банків, АЗС, ветеринариних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки.

Тобто у вказаних установах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документа про щеплення.

Водночас діючі карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100 % персоналу та відвідувачів вакциновані чи мають негативний тест на COVID-19. Тобто у цих закладах у правоохоронців вже є можливість перевіряти документи про вакцинацію чи негативний тест на COVID-19.