18 українських банків автоматично блокуватимуть рахунки боржників

18 українських банків автоматично блокуватимуть рахунки боржників

18 банків в Україні приєдналися до системи автоматичного списання боргів. Вони блокуватимуть рахунки українців з Єдиного реєстру боржників на вимогу державних та приватних виконавців.

Наразі автоматично блокують рахунки громадян 18 таких банків: ПриватБанк, Універсал Банк, Оксі Банк, Таскомбанк, Індустріалбанк, Банк Восток, Прокредит Банк, Банк Львів, Банк Конкорд, Райффайзен Банк Аваль, Кредобанк, ОТП Банк, Ідея Банк, Метабанк, Банк Український Капітал, Агропросперіс Банк, Укрсиббанк, Радабанк.

Міністерство юстиції дозволило банкам автоматично списувати з рахунків українців борги на вимогу державних та приватних виконавців. Спочатку така процедура застосовувалася по відношенню до боржників по аліментах, тепер її розширили на інші види боргів.

У листопаді 2020 року Міністерство юстиції запустило систему автоматичного арешту рахунків боржників у банках та закликав банківську спільноту долучитися до неї.

У минулому році НБУ отримав близько 130 скарг від громадян про арешт коштів на їхніх рахунках. Причинами стягнення у них була заборгованість перед кредиторами, несплачені аліменти, штрафи, тощо. Це стосувалося рахунків, на які зараховують зарплати, стипендії, пенсії, соціальну допомогу чи інші соцвиплати.

Мін’юст розширило процедуру автоматичного арешту рахунків боржників не тільки на неплатників аліментів, а й інших осіб із невиконаними борговими зобов’язаннями.