В МВС розповіли, коли видаватимуть нові права для керування авто на «автоматі»

В МВС розповіли, коли видаватимуть нові права для керування авто на «автоматі»

Відтепер водійські документи адаптували до європейських: замість значків на них з’являться коди, а строк дії теоретичного екзамену збільшили до 2-х років. Посвідчення, які будуть забороняти їздити на «механіці», почнуть видавати наприкінці грудня поточного року.

З 28 грудня 2021 року водійські посвідчення почнуть видавати з новими примітками та кодами. Зокрема, з’явиться інформація про складання практичного іспиту на автомобілі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78». З такими правами можна буде керувати авто тільки на «автоматі», при відсутності такого коду – з будь-якою коробкою передач. Про це сповіщають у сервісному центрі МВС.

Також замість різноманітних піктограм на водійському посвідченні будуть розміщені коди. Таким чином, документи будуть максимально адаптовані до європейських.

Серед нововведень – збільшення строку дії теоретичного екзамену: з 3-х місяців до 2-х років. Але він не може діяти більше, ніж свідоцтво про закінчення автошколи.

Варто нагадати, що постанову про нові позначення на посвідченнях водіїв Кабінет міністрів прийняв ще у вересні цього року.