Про досвід правової просвіти розповіли правники та волонтери з Кам’янського

Про досвід правової просвіти розповіли правники та волонтери з Кам’янського

Про свій досвід правової просвіти населення доповіли на всеукраїнській онлайн-конференції правники державного Центру безоплатної правової допомоги та учасники волонтерського проекту. Проект кілька місяців тому було започатковано державною службою з безоплатної правової допомоги.

Правники залучили місцевих мешканців до співпраці в сфері правової просвіти населення як волонтерів. Волонтери отримали базову підготовку, яка дозволила їм брати участь у роз’яснювальній та правозахисній діяльності. Завдання волонтерів – нагадувати громадянам про те, що в державі існує правова система, тобто система пов’язаних між собою прав та обов’язків. Знаючи про свої права та обов’язки, людина може адекватно жити й діяти в суспільстві, не порушуючи норм співіснування, нагадав учасникам правник Сергій Соколов, керівник волонтерського проекту.

Про досвід правової просвіти розповіли правники та волонтери з Кам’янського - ФОТО

На конференції виступали волонтери з усієї України. Вони розповідали, хто як у себе вдома допомагає правникам долати правову безграмотність населення.

«Правова неграмотність громадян заважає їм адаптуватись до змін, які відбуваються в суспільстві та в державі, – констатував волонтер з Кам’янського, журналіст Валентин Фіголь. – Багато хто не розуміє досі, що не буває громадянських прав без обов’язків».

Іноді елементарних правових знань вистачило би, щоб людина не потрапила в кризову ситуацію або виплуталась із скрути з мінімальними втратами, констатували волонтери. «Перед тим, як влаштувати скандал, варто проконсультуватись з правником!» – пожартував волонтер Фіголь.

Про досвід правової просвіти розповіли правники та волонтери з Кам’янського - ФОТО

Якщо українці почнуть ретельніше вивчати свої права та обов’язки – їм буде легше орієнтуватись в суспільстві, захищаючи свої законні інтереси, говорили учасники конференції. Адже свобода кожної людини закінчується там, де починається свобода іншої людини, нагадали правники старовинну філософсько-суспільну концепцію.

Переважна більшість волонтерів, які взяли участь у конференції – це викладачі різних вищих та середніх навчальних закладів. Вони розповіли про те, як виховують у студентів та учнів правову грамотність. «Ваша діяльність дуже важлива – ви виховуєте майбутніх відповідальних та грамотних громадян України!» – зауважив С. Соколов.

В Кам’янському більшість волонтерів – теж викладачі, розповіла правник Ксенія Волох, куратор волонтерського проекту від міського Центру безоплатної правової допомоги. Вони допомагають просувати в місті ідеї інклюзивної освіти та захищати права учнівської та студентської молоді.