Вакцинація дітей від COVID-19: що треба знати?

Вакцинація дітей від COVID-19: що треба знати?

В Україні триває епідемія коронавірусу — вірусу, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Коронавірус вражає як дорослих так і дітей. З початку пандемії в Україні було інфіковано приблизно 150 тисяч дітей. Враховуючи дану ситуацію дозволено робити щеплення від коронавірусу дітям віком від 12 до 17 років. Відповідний наказ опубліковано на сайті Мінстерства охорони здоров’я України.

Що ж потрібно знати, аби вакцинувати дитину?

Перш за все, вакцинація дітей відбувається за обов’язкової згоди батьків чи опікунів.

Аби щепити свою дитину проти COVID-19, батьки мають звернутися до педіатра чи сімейного лікаря, з яким підписана декларація на обслуговування неповнолітнього. Після обстеження дитини лікар надає дозвіл на вакцинацію і відправляє у кабінет щеплень. При цьому у дитини не повинно буди протипоказань до вакцинації.

Також для проведення антиковідної вакцинації у дитини мають бути наявні всі щеплення, які відповідають віку. Якщо дитина не отримала всіх необхідних щеплень та не має протипоказань до них, то вона має зробити ці щеплення і тільки після цього матиме можливість вакцинуватися проти COVID-19.

Щеплення проти коронавірусу дітей віком 12-17 років проводиться  з використанням вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech. Для дітей цю вакцину використовують за тією ж схемою, що й для дорослих, – дві дози по 0,3 мл з інтервалом у 21-28 діб. Необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцин проти COVID-19 у випадку необхідності вакцинації проти інших інфекційних хвороб, за винятком екстреної вакцинації та вакцинації проти грипу, які можна здійснювати безвідносно до часу введення вакцини Comirnaty.

Так само, як і дорослим, дітям видається сертифікат вакцинації. Міжнародний зразок сертифікату на папері можна взяти в лікаря, або батьки можуть завантажити цифровий сертифікат своєї дитини в особистому кабінеті в додатку державних послуг «Дія».