Для карет швидкої допомоги введуть спеціальні номерні знаки

Для карет швидкої допомоги введуть спеціальні номерні знаки

Національна поліція ініціювала зміни, які передбачають введення державних номерних знаків спеціально для карет швидкої допомоги.

Запропонована ініціатива зможе усунути випадки, коли спецавтомобілі фіксують камери автоматичної фіксації за перевищення швидкісного режиму.

Про це написав перший заступник начальника Депертаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький. За його словами, останніми днями в мережі активно розповсюджується інформація про те, що поліція штрафує карети швидкої допомоги за перевищення швидкісного режиму.

Як розповів Білошицький, система автоматично фіксує порушників. При цьому автомобілі швидкої допомоги мають право під час виконання невідкладного службового завдання відступати від деяких правил дорожнього руху за умови включення проблискового маячка. Навіть якщо такий автомобіль попав на камеру автофіксації, то протокол не складається. Однак бувають випадки, коли на фото неможливо розглянути проблискові маячки або інспектор не визначив їх наявність візуально.

В таких випадках юридична особа, на яку зареєстрований транспортний засіб, може звернутися з заявою про оскарження ухвали. Така процедура передбачена статтями 287-296 Кодексу України про адміністративні порушення.

Білошицький зазначив, що такі заяви надходять до МВС. На даному етапі вже відмінили 49 ухвал. Зокрема, в 29 випадках звернулися медзаклади, інші – патрульна поліція виявила самостійно.