Хто палить автопокришки біля СТО «Америка» в Кам’янському

Хто палить автопокришки біля СТО «Америка» в Кам’янському

Зранку 19 листопада димить пожежа на стихійному звалищі автопокришок біля станції техобслуговування, відомої як «Америка». Працівники станції кажуть, що не знають, хто підпалює сміття біля їхнього підприємства.

Автор: Валентин Фіголь.

Про пожежу на стихійному звалищі гумових покришок біля СТО «Америка» по вулиці Криворізькій в Кам’янському говорять зранку 19 листопада. Ще б пак: стовп диму від палаючої автомобільної гуми видно здалеку!

Хто палить автопокришки біля СТО «Америка» в Кам’янському - ФОТО

Після полудня хтось із мешканців таки викликав пожежних, а ті – поліцію. Пожежні загасили полум’я. Поліція відпрацювала версію підпалу, розповіла О. Тімченко, прес-офіцер Кам’янського райуправління поліції. Але працівники СТО та нечисленні мешканці, яких поліцейським вдалося спіткати неподалік, кажуть, що нічого не бачили, не чули і не знають. Хіба що якісь очевидці здалеку зауважили, що загорілось якось одразу, раптово…

Місце пожежі розташоване на безлюдді – між СТО та залізницею, яка йде крізь Романкове в бік вулиці Бурхана. Навіть стежок до звалища, окрім як з боку СТО, тут не видно.

За словами працівників станції техобслуговування, вони самі потерпають від частих пожеж на звалищі…

Хто палить автопокришки біля СТО «Америка» в Кам’янському - ФОТО

В другій половині дня 19 листопада звалище знову загорілось. Люди з СТО сказали, що зараз самі загасять пожежу: «пара відер води – і все!..» А вже як не впораються – викличуть рятувальників…

Це звалище горить час від часу, визнав Юрій Лисяк, заступник директора департаменту з питань захисту довкілля. «Колись, як була райадміністрація, ми час від часу складали на СТО протоколи за скидання сміття і утворення стихійного звалища…» – згадав колишній голова Заводської райадміністрації, ліквідованої в ході адмінреформи. Складати протоколи на громадян, які скидають сміття де попало, було одним з повноважень посадовців райадміністрацій.

Після ліквідації райадміністрацій в Кам’янському повноваження на складання таких протоколів «зависло», визнає Ю. Лисяк. Кілька місяців тому міськвиконком затвердив перелік посадових осіб, які мають ті повноваження. Це заступники міського голови, керівники департаментів та комунальних підприємств. Але не було розроблено нормативної бази та інструкцій, на яку мали б спиратись посадовці, фіксуючи факти засмічення території міста.

Тож притягати до відповідальності за утворення стихійних звалищ поки що може лише поліція. «Не спійманий – не злодій!» – коментує О. Тімченко складність такої роботи.

Давно спостерігаючи за утворенням та ліквідацією стихійних звалищ в місті, автор хотів би дещо запропонувати громаді. Зважаючи на те, що кам’янчани з року в рік скидають сміття в одних і тих же місцях, які доводиться прибирати за немалі бюджетні кошти – може, є сенс встановити там камери відеоспостереження і фіксувати порушників норм благоустрою?..