Невтішний прогноз щодо змін клімату в Україні

Невтішний прогноз щодо змін клімату в Україні

Клімат в Україні почав змінюватися ще у 1980-х роках і зміни його тільки продовжуються. За 100 років стане значно спекотніше. У середніх широтах щезне зима, не говорячи вже про південні регіони.

Про це розповів директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда. За його словами, хочеться вірити, що людству вдасться зупинити глобальне потепління, але поки оптимізму у цьому напрямі мало.

«Клімат і раніше змінювався, але це відбувалося на значно нижчому температурному фоні, ніж зараз. В Україні найбільш швидкі зміни клімату почалися у 1980-х і продовжуються досі», — зазначив Кульбіда.

Як зазначив Кульбіда, за 30 років середньорічна температура повітря підвищилася на 1,5 градуси. У холодну пору року – січень-лютий – на 2-2,5 градуси, в теплий – на 1,5-2 градуси, особливо помітні у липні-серпні.

Також варто зазначити, що значно скоротилася тривалість весняного та осіннього періодів. Наприклад, у 2019 році в Україні взагалі не було метеорологічної зими.

Змінився також режим опадів, хоча і не так суттєво. Дощі стали менш ефективними через більш швидке випаровування вологи, оскільки стало тепліше. Влітку спостерігається багато посушливих явищ, які гублять урожай.

Людський вплив на природу став помітним у постіндустріальний період, коли почала інтенсивно розвиватися промисловість. З початку 1980-х років, коли накопичилася критична маса втручання людини в екологію, атмосферу та озоновий шар, процеси зміни клімату різко прискорилися.