Пластикові пакети поки що не зникнуть зі вжитку українців

Пластикові пакети поки що не зникнуть зі вжитку українців

Незабаром в Україні почне діяти заборона користуватися у торгівлі безкоштовними пластиковими пакетами. Покупці будуть змушені платити гроші за тонкі пакети, які наразі є безкоштовними у супермаркетах.

В Уряді вже підготовлена відповідна постанова, за неї залишилось тільки проголосувати. Якщо постанова буде ухвалена, тоді буде забезпечено нормальне функціонування закону щодо обмеження використання пластикових пакетів.

Відповідно до цього закону, всі пластикові пакети мають лише продаватися. Причому їх вартість буде такою, що громадяни просто відмовляться за них платити. Таким чином, країна реально зможе скоротити кількість пластику, яку громадяни використовують щодня.

У розробленій постанові встановлено такі мінімальні ціни на пластикові пакети:

  • Пакет без ручок та бічних складок – 2 грн.;
  • Пакет без ручок із бічними складками або ручками без бічних складок – 2,50 грн.;
  • Пакет із ручками та бічними складками – 3 грн.

Ціни пропонують запровадити вже з 10 грудня цього року. У постанові уточнюється, що це стосується пластикових пакетів, які продаються рулоном у формі рукава з дном, відкритою горловиною та зі стінками товщиною понад 50 мкм.

Протягом наступного року, до 1 січня 2023 року, в Україні буде дозволено використовувати надтонкий пластик для пакування свіжого м’яса, риби, сипучих продуктів та льоду. А вже з 2023-го українці будуть змушені перейти на паперові та біорозкладні пакети, а також на багаторазові сумки.