Лікарні Дніпропетровщини забезпечені кисневим обладнанням

Лікарні Дніпропетровщини забезпечені кисневим обладнанням

На 24 листопада до кисню підключено 8 036 ліжок (це складає 97 %). При цьому їхня завантаженість майже 40 % (понад 3 000 хворих).

Як розповіла голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства та радниця голови ДОР Аріна Пустова, з обласного бюджету було виділено майже 60 мільйонів гривень на централізовану подачу кисню до ліжок у місцевих лікарнях. В таких відділеннях стаціонарну медичну допомогу отримують пацієнти з ковід. Також, за її словами, було збільшено видатки обласним госпітальним базам на реконструкцію мережі медичного киснепостачання – це 40 769 800 гривень. Мова йде про Дніпропетровський обласний госпіталь ветеранів війни, обласну клінічну лікарню ім. Мечникова, багатопрофільну клінічну лікарню з надання психіатричної допомоги та Криворізький протитуберкульозний диспансер.

В Криворізькому диспансері зараз є 530 точок киснепостачання, включно з дитячим та приймальним відділеннями невідкладної допомоги.

«Ще три тижні тому в нашому шпиталі всі 260 ліжок були заповнені хворими. На 20 ліжках в реанімації всі пацієнти були підключені до ШВЛ. Зараз ковід пішов на спад та це не означає, що він став менш небезпечним. Завдяки голові облради Миколі Лукашуку, наш центр має все необхідне обладнання аби надавати допомогу найтяжчим хворим. Однак люди самі повинні подбати про своє здоров’я — робити щеплення та при перших проявах хвороби звертатись до лікаря», — сказала очільниця Криворізького протитуберкульозного диспансеру ДОР Наталія Гранкіна.