30 мільйонів доз вакцин від коронавірусу зможуть випускати в Україні

30 мільйонів доз вакцин від коронавірусу зможуть випускати в Україні

На підприємстві «Лекхім» (Харків) можна буде виробляти більш ніж 30 мільйонів доз вакцин на рік.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, з керівництвом підприємства вже обговорили запуск лінії виробництва вакцин за трьома позиціями, які вкрай важливі для держави – антиковідна вакцина, вакцина проти грипу та поліомієліту.

«Постановою Кабміну ми дозволили фармвиробникам імпортувати обладнання для виробництва вакцин та інших препаратів, необхідних для профілактики COVID-19 з державними пільгами та звільненням цього обладнання від оподаткування», – зазначив Ляшко.

Таким чином, в Україні зможуть налагодити власне виробництво вакцин та розширити виробництво інших, наприклад, антибактеріальних препаратів, які необхідні пацієнтам.

За словами Ляшко, потужності Лекхіму дозволяють розливати більш ніж 10 тисяч доз вакцин на годину і більше ніж 30 мільйонів доз на рік.

Наразі вивчаються питання як власного виробництва української вакцини (наукові інституції працюють над новим способом інактивації віруса), так і технології in bulk (розлив та фасування готового продукту).

Ляшко вважає, що держава має бути готова до наступних можливих хвиль COVID-19 та до інших будь-яких інфекціонних захворювань.

У «Лекхіма» є автоматизоване та роботизоване виробництво, на якому людський фактор зведений до мінімуму.