Шансів на отримання пенсій з кожним роком у українців все менше

Шансів на отримання пенсій з кожним роком у українців все менше

Кожен п’ятий українець ризикує залишитись без пенсії та соціального захисту через те, що не оформлений на роботі офіційно.

Про це сповістила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Причина – в нових вимогах законодавства: вже у 2027 році для того, щоб вчасно отримати пенсію, необхідно буде мати 35 років стажу для чоловіків та 30 років для жінок.

За дослідженнями соціологів компанії Gradus стало відомо, що більшість жителів українських міст віком від 18 до 60 років не відкладають на пенсію. Третя частина навіть не планує це робити, тому що сподіваються на виплати від держави.

За словами Денисової, кожне наступне покоління пенсіонерів все сильніше буде відчувати брак коштів.

Люди, які народилися після 1980 року, вже не будуть мати своєї пенсії. Буде якась мінімальна соціальна виплата. Вже є одне покоління українців, які не мають гідну пенсію – це нинішні пенсіонери, а також ті, хто буде виходити на пенсію за ними.

Свою другу пенсію в недержавних фондах зараз накопичують близько мільйона українців. Вкладені гроші не просто зберігаються, вони працюють на примноження.

Ці кошти інвестуються в різні бізнес-інструменти, інвестиційні інструменти, які працюють в державі. Це державні облігації, банківські метали, депозити.