В Україні запустили пілотний проект зі страхування витрат на ліки

В Україні запустили пілотний проект зі страхування витрат на ліки

Проект фармакологічного страхування стартував в 6-ти містах України. Пацієнт отримуватиме препарати, за які заплатить страхова компанія.

З початку грудня в Україні запустили пілотний проект щодо впровадження добровільного медичного страхування витрат на лікарські засоби. До ініціативи долучилися профільний комітет Верховної Ради, асоціації страхових компаній, а також Приватбанк.

Проект фармакологічного страхування охопив 6 міст України – Рівне, Суми, Запоріжжя, Одесу, Харків та Київ. Систему підключать до сімейного лікаря, який при обстеженні ідентифікує пацієнта та його страховий поліс.

Після встановлення діагнозу лікар виписує рецепт на препарати. Якщо ліки входять до програми фармакологічного страхування, вони автоматично бронюються в аптеці. Далі пацієнт отримує смс-повідомлення з адресою та назвою аптеки. Страхова компанія автоматично здійснює оплату.

Учасники ініціативи підписали спільний меморандум щодо співпраці. Сторони домовилися про впровадження системи добровільного медичного страхування, пов’язаного з відшкодуванням витрат на медпрепарати.

До меморандуму можуть долучитися інші учасники. Наразі формується робоча група з відпрацювання питань та рішень, які можуть виникнути в процесі реалізації проекту.

Раніше голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та страхування Михайло Радуцький повідомляв, що в Україні планують розробити механізм фармацевтичного страхування. Він буде полягати в призначенні лише тих лікарських засобів, які входять до протоколу лікування.