У Верховній Раді пропонують ввести штрафні бали за порушення ПДР

У Верховній Раді пропонують ввести штрафні бали за порушення ПДР

Народні депутати від фракції «Слуга народу» внесли на розгляд законопроект, який передбачає нарахування штрафних балів за порушення правил дорожнього руху. Документ № 6502 зареєстрували у парламенті.

Проектом передбачається, що порушення правил будуть оцінюватися у діапазоні від 1 до 5 штрафних балів. Коли вже «накопичиться» 12 балів, дія водійського посвідчення буде призупинена. Для тих, хто знаходиться за кермом менше року, така санкція настане вже після 8 пунктів.

Штрафні бали ранжуватимуться залежно від порушення.

Наприклад, в один бал оцінюються неправильне використання ременів безпеки та недотримання правил перевезення дітей.

Два бали передбачені за перевищення швидкості на 20 км/год, порушення правил проїзду перехресть, обгону, зупинок громадського транспорту, недотримання дистанції, використання за кермом мобільного телефону.

Три бали мають нараховуватися за перевищення швидкісного режиму на 50 км/год, ненадання проїзду швидкій, пожежним, а також поліцейським машинам. Таке нарахування передбачено і за перевищення кількості пасажирів в маршрутному транспорті.

П’ять балів – за втечу з місця ДТП, порушення правил проїзду через залізницю, а також за неправильне використання світлових та звукових сигналів.

Призупинення дії прав водій може заперечити в суді, але в процесі розгляду справи він керувати не зможе. Штраф за керування після перевищення допустимої кількості штрафних балів складе 3400 гривень. Штрафні бали анулюватимуться після 365 днів.