«Дніпровські електромережі» перевірять за скаргами споживачів

«Дніпровські електромережі» перевірять за скаргами споживачів

Нацкомісія з регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг перевірить ДТЕК «ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» та ще 12 обленерго за скаргами споживачів.

Автор: Валентин Фіголь.

Підставою для позапланових виїзних перевірок 13 операторів систем розподілу електричної енергії стали численні звернення та скарги споживачів про незадовільне надання послуг у сфері електроенергетики, повідомляє держрегулятор.

Постанови про проведення таких перевірок були прийняті 11 січня 2022 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Серед найбільш поширених проблем, з якими стикаються споживачі під час взаємовідносин з електропостачальними компаніями, є порушення надавачами послуги умов приєднання електроустановок замовників до мереж систем розподілу.

Як свідчать скаржники, електропостачальники припускали такі порушення:

  • порушували терміни надання послуг з приєднання електроустановок замовників до електромереж;
  • порушували вимоги Кодексу систем розподілу щодо відшкодування коштів та сплати пені за порушення строків надання послуги з приєднання замовникам;
  • не дотримувались термінів повідомлення про збільшення строку проєктування та повідомлення про закінчення строку надання послуги з приєднання замовникам;
  • порушували терміни надання технічних умов на стандартне приєднання замовникам;
  • вдавались до порушення правил обліку електричної енергії споживачам;
  • не дотримувались показників якості електричної енергії та не надавали компенсації за неналежні послуги з електропостачання споживачам.

Перевірки за скаргами споживачів проводитимуться на АТ «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ», АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», АТ «ПРИКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО», ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО», АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО», ПАТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО», АТ «ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО», ПАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО», АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» та АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО».

Днями НКРЕКП так само перевіряла ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ». За результатами перевірки на електропостачальників наклали штраф у розмірі 255 тис. грн та 170 тис. грн за системні порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії. Нацкомісія зобов’язала Товариство врегулювати проблеми у відносинах з усіма споживачами та привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

Регулятор обіцяє, що й надалі реагуватиме на усі звернення та скарги споживачів в разі порушення їх законних прав щодо користування послугами, що надаються суб’єктами господарювання – ліцензіатами.

Водночас, НКРЕКП закликає ліцензіатів дотримуватись вимог законодавства, що регулює функціонування ринку електричної енергії.