В Україні будуть контролювати споживання антибіотиків

В Україні будуть контролювати споживання антибіотиків

З початку поточного року медичні заклади в Україні почали вести облік загального споживання антимікробних препаратів, серед яких є антибіотики.

Про це сповіщає прес-служба Міністерство охорони здоров’я.

У відомстві зазначають, що така ініціатива дозволить побачити, скільки антибіотиків (і яких саме) призначають лікарі пацієнтам в стаціонарних відділеннях, і оцінити виправданість таких призначень, забезпечити контроль за внутрішньолікарняними інфекціями та зменшити строк перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні.

Відзначається, що з квітня цього року має стартувати продаж антибіотиків виключно за електронними рецептами на зареєстровані в Україні антибактеріальні (протимікробні) препарати.

Для отримання цих ліків передбачений наступний алгоритм:

  • Пацієнт звертається до лікаря;
  • Медик виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ);
  • Лікар надає пацієнту номер рецепту та інформацію про ліки;
  • Потім пацієнт звертається до аптеки, яка підключена до ЕСОЗ, і називає там номер рецепту;
  • Фармацевт за цим номером бачить призначення та зможе продати ліки.

У МОЗ вважають, що таким чином зможуть більш ефективно контролювати обіг антибіотиків у країні. Адже часто їхні пацієнти «приписують» антибіотики собі самостійно. А надмірне вживання таких препаратів призводить до розвитку широкої резистентності – механізму, який знижує їх ефективність. Бактерії стають стійкими до деяких ліків, і це поступово ускладнює чи робить неможливим протидію інфекціям.