За півроку відкритого ринку землі на Дніпропетровщині було продано 0,5% сільгоспземель

За півроку відкритого ринку землі на Дніпропетровщині було продано 0,5% сільгоспземель

Півроку в Україні відкрито ринок землі сільгосппризначення. За цей час українці продали шматків батьківщини більш ніж на 5 мільярдів гривень. На Дніпропетровщині було продано 0,5% всіх земель сільськогосподарського призначення – десь середній відсоток по країні.

Автор: Валентин Фіголь.

За підсумками шести місяців 2021 року обсяг ринку землі склав 5,3 млрд. грн., отриманих землевласниками від продажу ділянок. Про це йдеться у дослідженні Київської школи економіки.

Середня ціна коливалась на рівні близько 40 тисяч грн за гектар. Ціна земельної ділянки різниться в залежності від типу земельної ділянки та її розташування, зазначено у дослідженні.

У середньому за півріччя ринку землі в Україні укладалося близько 470 угод на день, а сукупна площа за укладеними угодами становить понад 150 тисяч га.

«В абсолютних значеннях це суттєва сума, адже від 150 тисяч гектарів стартує площа земельних банків найбільших агрохолдингів країни. У відносних числах 155 тисяч гектарів – це 0,375% від площі сільгоспземель в Україні. Вважається, що в країнах, де ринок стабільно розвивається, в обігу знаходиться близько 1-1,5% землі щороку», – прокоментував дослідження експерт Центру досліджень продовольства та землекористування КШЕ Роман Нейтер.

Найактивніше продаж землі проходить у Харківській області, де продано 1% загальної площі сільськогосподарської землі в обігу. Далі Херсонська область – 0,7%. На Дніпропетровщині за півроку було укладено 3267 угод, за якими продано 12701 га земель, 0,5% земельного фонду області.

В аутсайдерах – Рівненська, Львівська та Івано-Франківська області, де продано лише 0,1% землі.

Нагадаємо, 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільгосппризначення. З 1 липня українці отримали право продавати/купувати земельні ділянки. У липні 2021 року за перший місяць функціонування ринку землі середня ціна за гектар землі сільськогосподарського призначення становила 40 тисяч грн. У жовтні 2021 року, після 100 днів роботи ринку землі, середня ціна за гектар землі зросла до 44 тисяч грн.

Очікується, що обсяги продажу землі зростуть ближче до весни.