За що кам’янчанам можуть заблокувати банківські картки

За що кам’янчанам можуть заблокувати банківські картки

Українські банки мають право блокувати картки клієнта та звернутися до нього за поясненнями. Така ситуація може відбутися у випадку нетипових операцій, які не відповідають фінансовим можливостям клієнта.

Про це йдеться в законі про фінансовий моніторинг.

У відповідності з нормами закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом…», банки мають ідентифікувати платників. До 5 тисяч гривень можна поповнити готівкою рахунок або картку без ідентифікації особи. У випадку, коли за один день на рахунок надійде кілька платежів по 5 тисяч гривень, банк може тимчасово заблокувати рахунок та звернутися за роз’ясненнями.

У вересні минулого року максимальна сума переказів без ідентифікації була збільшена на 1 гривню. Закон був прийнятий у зв’язку з тим, що частіше українцям було незручно переказувати суму до 4 999 гривень, тому вирішили її округлити.

Окрім того, в 2021 році у Верховній Раді була спроба підвищити максимальну суму анонімних переказів до 25 тисяч гривень, однак, рішення відклали.

Втім, норми закону не поширюються на:

  • Оплату житлово-комунальних послуг, сплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми);
  • Оплату кредиту в сумі до 30 тисяч гривень;
  • Перекази для оплати товарів та послуг, які здійснює платник за допомогою платіжної картки або іншого електронного платіжного засобу, якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • Всі готівкові перекази в межах України в сумі до 5 тисяч гривень;
  • Зняття коштів з власного рахунку.