В поліції пояснили випадки недостовірних мінувань об’єктів інфраструктури в Україні

В поліції пояснили випадки недостовірних мінувань об’єктів інфраструктури в Україні

Початок 2022 року став справжнім випробуванням не лише для правоохоронних органів, а й для учнів, батьків і педагогічних колективів освітніх закладів.

Про це повідомляє департамент комунікації МВС України.

З початку 2022 року надійшло 339 повідомлень про замінування. З них 306 повідомлень надійшло електронною поштою, 27 – телефоном і 6 – особисто або поштою. Це становить половину всіх таких повідомлень, які були отримані за весь 2021 рік.

Правоохоронці реагували на всі повідомлення про мінування. Було перевірено – 3 183 об’єкти. Незважаючи на те, що жодне з таких повідомлень не було правдивим, органи поліції реагують на кожну інформацію та разом з відповідними адміністраціями  проводять перевірку.

В поліції зазначили, що на сьогоднішній день можуть впевнено констатувати: серія псевдозамінувань є нічим іншим як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією. Мета цього інформаційного тероризму – тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці, і зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися. Тому головне, наголушують в поліції, зберігати спокій.

Варто зазначити, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації. Тому в поліції підкреслили, що завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності  згідно зі статтею 259 ККУ карається позбавленням волі на строк від 2 до 8 років.